Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W II lidze mężczyzn już tylko Avia Świdnik z kompletem punktów

W II lidze mężczyzn już tylko Avia Świdnik z kompletem punktów

Sporo pojedynków w II lidze mężczyzn kończyło się w miniony weekend dopiero po tie-breaku. Taka liczba spotkań, w których do rozstrzygnięcia potrzebny jest piąty set, świadczy o zaciętej walce. Jak na razie bez straty punktu jedynie Avia Świdnik.

Aż trzy z pięciu spotkań 3. kolejki grupy 1 II ligi mężczyzn zakończyło się podziałem punktów. Najwięcej emocji wzbudzało spotkanie w Kaliszu, w którym MKS podejmował Krispol Września. Kaliszanie wygrali 3:2, a po spotkaniu jeszcze długo emocje wzbudzała żółta kartka w tie-breaku dla szkoleniowca gości, Krzysztofa Wójcika. – Nie było to porywające widowisko w naszym wykonaniu, bo popełniliśmy sporo błędów, ale ciesze się, że potrafiliśmy nadrobić je ambicją i wolą zwycięstwa. To był klucz do naszego sukcesu w dzisiejszym spotkaniu – podsumował opiekun MKS Marian Durlej. Tie-breakiem wygranym przez gospodarzy zakończył się również mecz w Szczecinie. Morze-Bałtyk wygrało 3:2 z Olimpią Sulęcin i objęło fotel lidera, wyprzedzając Krispol lepszym stosunkiem setów. Pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo odnieśli siatkarze Bzury Ozorków, którzy dość niespodziewanie pokonali w pięciu setach na wyjeździe AZS Zielona Góra. Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli akademicy z Poznani, którzy wygrali 3:0 z LO MS Świnoujście. – Dostosowaliśmy się poziomem do rywala, to było widać i nie mogę być z tego zadowolony. Zawodnicy grali, wykorzystując 30 procent swojego potencjału – oceniał później grę swoich podopiecznych trener poznaniaków Damian Lisiecki. Cenne zwycięstwo na własnym parkiecie odniósł zespół Sobieskiego Żagań, który pokonał 3:1 beniaminka z Międzyrzecza. – Należał nam się ten jeden punkt, ale niestety się nie udało – skwitował szkoleniowiec międzyrzeczan. – Wygrywaliśmy w ostatnim secie 23:22, ale błędy własne zabrały nam zwycięstwo. Przy stanie 2:2 sprawa wygranej byłaby otwarta – zakończył Paweł Raczyński.

Na pierwsze miejsce w tabeli grupy 2 wysunął się zespół SMS PZPS I Spała. Uczniowie ze Spały pokonali w ostatnim swoim meczu 3:2 Czarnych Rząśnia, chociaż po dwóch setach przegrywali już 0:2. Również tie-breakiem, już trzecim z kolei i trzecim przegranym, zakończył się mecz Juvenii Głuchołazy. Beniaminek z województwa opolskiego tym razem uległ na własnym terenie Delic-Polowi Częstochowa i choć ma już trzy punkty na koncie, to wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Z pozycji wicelidera po tej kolejce mogą cieszyć się katowiczanie. Siatkarze Spodka wygrali 3:1 z Victorią Wałbrzych i ustępują uczniom SMS gorszym bilansem setów. Niespodziewanej porażki na własnym terenie doznał Volley Rybnik. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że wygramy, jednak spodziewałem się tego raczej po pięciosetowej walce – mówił po meczu zawodnik Rafako, Bartosz Kawka. Pewne trzy punkty na swoim koncie zapisały zespoły Gwardii Wrocław oraz Kęczanina Kęty. Wrocławianie pokonali w Spale drugi zespół SMS PZPS, a Kęczanin we własnej hali wygrał z AZS Politechniką Opolską. – Wreszcie było widać „ruch" na boisku. W naszym przekonaniu nie gramy tak źle, jak pokazuje tabela, ale zdajemy sobie sprawę, że to właśnie punkty świadczą o wartości drużyny. Takie zwycięstwa, jak to, są nam bardzo potrzebne – cieszył się trener Kęczanina, Marek Błasiak.

W grupie 3 aż cztery pojedynki rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Kolejka ligowa rozpoczęła się już w piątek meczem MKS MOS Wola z Żyrardowianką. Beniaminek z Żyrardowa wywiózł z trudnego terenu dwa punkty. – Nasz trener przeanalizował grę rywala i ustalił taktykę, która się sprawdziła – cieszył się po meczu Marcin Jackowicz z Żyrardowianki. Nie mniejsze emocje były w meczu Pronaru Hajnówka z Czarnymi Radom. Gospodarze prowadzili już 2:0, jednak radomianie odwrócili losy meczu i po zaciętym tie-breaku, w którym wygrali 18:16, rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść. – Wygrana cieszy i to bardzo. Powiem tak: dla kibiców była to nie lada gratka, bo obie ekipy stworzyły udane widowisko – mówił po meczu trener Czarnych, Wojciech Stępień. Pierwsze punkty zdobyły zespoły z Garwolina i Mławy, chociaż obie przegrały swoje spotkania. Wilga na własnym parkiecie uległa w pięciu setach Camperowi Wyszków, a Zawkrze przegrało po tie-breaku w Warszawie z AZS UW. Tylko mecz w Olsztynie zakończył się w trzech setach – AZS II Olsztyn pewnie wygrał z Centrum Augustów. W tabeli po trzech kolejkach na czele są Czarni Radom, przed Camperem Wyszków i Pronarem Hajnówka.

Świetnie spisują się siatkarze Avii Świdnik. Spadkowicz z I ligi po raz trzeci wygrał za trzy punkty i z kompletem „oczek" znajduje się na czele tabeli. Tym razem ofiarą świdniczan padł zespół Karpat Krosno, któremu nie pomógł nawet atut własnej hali. Dwa punkty za Avią w tabeli plasują się siatkarze beniaminka z Rzeszowa. AKS wygrał 3:0 z niepokonanym dotąd MOSiR Bochnia. – Dostaliśmy solidną lekcję siatkówki. To był niestety dzień, w którym niewiele mogliśmy zrobić – przyznał po meczu trener MOSiR, Robert Banaszak. Pierwsze punkty na swoim koncie zapisał w tym sezonie zespół Błękitnych Ropczyce. Podopieczni Michała Betlei pokonali na własnym terenie 3:2 Wawel Kraków. – Szkoda, że w czwartym secie popełniliśmy sporo własnych błędów w ataku i w polu zagrywki no ale cieszy zwycięstwo i dwa punkty. W końcu ten mechanizm grania rusza i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej – mówił po meczu trener Błękitnych. Z pierwszą wygranej w tym sezonie cieszyli się również siatkarze ze Skarżyska-Kamiennej. STS wygrał 3:1 z AZS Politechniką Lubelską i wspiął się na 6. lokatę w tabeli. W ostatnim meczu grupy 4 Wisłok Strzyżów pewnie w trzech setach pokonał AZS Politechnikę Świętokrzyską Fart II Kielce.