Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Organizmu nie da się oszukać

Sebastian Świderski: Organizmu nie da się oszukać

fot. archiwum

Już na początku sezonu, kilku zawodników musi zmagać się z problemami zdrowotnymi. - Część urazów jest przypadkowa, lecz sporo wynika z ogromnego przeciążenia graczy, którzy reprezentują barwy narodowe - mówi Sebastian Świderski.

W pojedynku na szczycie siatkarskiej ekstraklasy, Skra i ZAKSA nie mogły wystawić optymalnych składów. Powodem tego były urazy, z którymi zmagają się siatkarze tychże zespołów. W Skrze z problemami z plecami musi radzić sobie Michał Bąkiewicz, który na razie nie mógł wystąpić z żadnym z ligowych meczów. Po stronie mistrzów Polski w ostatnim meczu zabrakło również Michała Winiarskiego, który złamał palec podczas jednego z treningów. – Muszę być bardzo ostrożny, by nie pogłębić urazu – mówi przyjmujący, który chce jak najszybciej wrócić do normalnych treningów. W miniony weekend pauzował również Jurij Gladyr i Grzegorz Kosok. Ten pierwszy skarżył się na problemy z kolanami, ale tym udało się zaradzić i być może środkowy pojawi się w kolejnym meczu. W przypadku Kosoka występ w nadchodzącym spotkaniu nie jest pewny, bowiem siatkarz do końca musi wyleczyć stłuczoną rękę.

Kłopotów ze zdrowiem nie pozbył się również Sebastian Świderski. Po tym, jak wrócił do gry po kilkumiesięcznej przerwie, znów musi uważać. Tym razem skrzydłowemu klubu z Opolszczyzny dolegają problemy z kolanami, które powinny zniknąć w przeciągu dwóch tygodni. – Warto się zastanowić, czy siatkarze będą w stanie dłużej pracować w ten sposób. Moim zdaniem nadchodzi kres naszych możliwości, bo nie ma czasu na regenerację i dojście do pełnej sprawności. Problemy ma nawet Bartosz Kurek, który do tej pory nie schodził niemal z boiska w klubie i reprezentacji – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Świderski, którego uraz wyklucza wykonywanie skoków.

-Trzeba usprawnić system grania w ligach i reprezentacjach. Także system kwalifikacji na igrzyska. Zwiększyć liczbę uczestników do szesnastu i dać bezpośredni awans mistrzom i wicemistrzom kontynentów – proponuje siatkarz ZAKSY, który przez wiele lat był jednym z czołowych siatkarzy reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved