Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gwardia sprowadziła Budowlane z Orbity

PlusLiga Kobiet: Gwardia sprowadziła Budowlane z Orbity

O takiej inauguracji sezonu sympatycy wrocławskiej Impel Gwardii od dawna marzyli. W pierwszym meczu PlusLigi Kobiet w sezonie 2011/2012 rozgrywanym w Orbicie, podopieczne Rafała Błaszczyka gładko, w trzech setach pokonały zespół Budowlanych Łódź.

Jedynie początek meczu dawał nadzieje na wyrównane i emocjonujące spotkanie. Pierwszy punkt trafił na konto Budowlanych po tym, jak Karolina Kosek zaatakowała przechodzącą piłkę, jednak błyskawicznie udanym atakiem odwdzięczyła się jej Katarzyna Mroczkowska. Kilka chwil później pierwszym w tym pojedynku asem serwisowym popisała się Zuzanna Efimienko i jej drużyna prowadziła 4:3. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziły wrocławianki po ataku w siatkę Kwiatkowskiej. Dalsza gra to sporo błędów z obu stron, dominowały autowe ataki. Większą przewagę drużynie Gwardii udało się wypracować dopiero przed drugą przerwą techniczną. Stało się tak głównie dzięki błędom Hélène Rousseaux, która nie potrafiła zdobyć punktu z kierowanych do niej piłek – uderzyła w aut i w siatkę oraz została zablokowana (16:12). Po drugiej przerwie technicznej przyjezdne nie miały już zbyt wiele do powiedzenia. Co prawda po asie Brydy zbliżyły się jeszcze do rywalek na trzy oczka (21:18), ale skutecznie pracował blok gospodyń i set zakończył się ich zwycięstwem 25:20.

Druga odsłona to prawdziwy pogrom ze strony Impelu. Na ataku nie do zatrzymania były Katarzyny – Mroczkowska i Jaszewska. Na środku siatki królowała Arielle Wilson, która zdobywała punkty nie tylko po bloku, ale również z ataku. Po kontrze Mroczkowskiej na pierwszym czasie wrocławianki prowadziły już sześcioma punktami. Później dla łodzianek sytuacja była już tylko gorsza. Po zablokowaniu Joanny Mirek i Hélène Rousseaux trener Mauro Masacci poprosił o przerwę (10:2). Z każdą minutą przewaga gwardzistek rosła. Gdy Joanna Mirek posłała piłkę w aut, a Mroczkowska popisała się skutecznym atakiem, wynosiła ona już 10 punktów (18:8). Kilka chwil później po błędzie Karoliny Kosek (atak w taśmę) było nawet 22:8. Tę partię zakończył blok na Luanie de Pauli, a Budowlane zapisały na swoim koncie zaledwie 11 punktów.

Trzeci set od ataku z szóstej strefy rozpoczęła Joanna Mirek, lecz po chwili asem serwisowym popisała się Katarzyna Jaszewska i wrocławianki prowadziły 2:1. Początek tej partii był jednak bardziej wyrównany niż w secie poprzednim. Na boisku w międzyczasie pojawiła się Katarzyna Bryda i zdobyła kilka punktów z ataku. Po jednym z nich Budowlane były na prowadzeniu 5:3. Później to jednak gospodynie nadawały ton spotkaniu. Błędy przyjezdnych – dotknięcie siatki, ataki w aut – oraz skuteczne akcje Impelu wyprowadziły podopieczne Rafał Błaszczyka na prowadzenie podczas drugiej przerwy technicznej 16:10. Po bloku Arielle Wilson o czas poprosił Mauro Masacci przy stanie 18:11. Gdy asem serwisowym popisała się nowicjuszka Aleksandra Folta było już 22:14. Budowlane zdołały zdobyć w tym meczu jeszcze tylko jeden punkt. Spotkanie zakończyła Zuzanna Efimienko, która sprytnie zaatakowała piłkę przechodzącą. MVP spotkania została Katarzyna Mroczkowska.

Impel Gwardia Wrocław – Budowlani Łódź 3:0
(25:20, 25:11, 25:15)

Gwardia: Haładyn (5), Jaszewska (9), Efimienko (9), Mroczkowska (14), Wilson (14), Czypiruk (10), Krzos (libero) oraz Folta (1) i Rosner
Budowlani: Rousseaux (1), de Paula (5), Grbac (1), Kosek (8), Mróz (2), Kwiatkowska (2), Ciesielska (libero) oraz Bryda (4), Wójcik, Mirek (9), Mikołajewska i Golec (3)