Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukáš Ticháček: Nie chcemy przegrywać u siebie

Lukáš Ticháček: Nie chcemy przegrywać u siebie

fot. archiwum

Nowy rozgrywający Resovii, Lukáš Ticháček swój debiut w PluslLidze może zaliczyć do udanych. - W drużynie panuje fajna atmosfera i jestem zadowolony, że tak dobrze wszystko nam się układa - mówi. Jutro po raz kolejny w swej karierze zagra przeciwko Skrze.

Do tej pory Lukáš Ticháček przeciwko bełchatowianom występował na europejskich arenach, kiedy to był zawodnikiem Vfb Friedrichshafen. –  To już jest jednak daleka przeszłość i nie ma sensu odnosić naszych dawnych zwycięstw ze Skrą do obecnych realiów. W środę czeka nas zupełnie inne spotkanie, w którym jakieś statystyki, czy porównania z przeszłości nie mają żadnego znaczenia – mówi na łamach Super Nowości. Jego nowy zespół udanie rozpoczął sezon, a wysokie zwycięstwa nad Olsztynem i Kielcami dały rzeszowianom fotel lidera. W środę Resovię czeka jednak znacznie trudniejsze zadanie, bowiem stanie ona w szranki z mistrzem Polski.

Na pewno dużą siłą Skry jest szeroki skład i to nie jest tak, że oni mają tylko Kurka i Winiarskiego. Jest jeszcze kilka zawodników w tym zespole, którzy mogą zastąpić kontuzjowanych, czy niedysponowanych kolegów. Poza tym nie ma sensu odnosić ich porażki z ZAKSĄ, to meczu z nami. To będzie zupełnie inne spotkanie, w którym Skra może zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Jeśli chodzi o nas, to na pewno interesuje nas zwycięstwo i zrobimy wszystko żeby je osiągnąć – zapowiada czeski rozgrywający przed pojedynkiem ze Skrą. Atutem rzeszowian może być znajomość Ticháčka z Georgiem Grozerem. Zawodnicy ci grali ze sobą wcześniej w Friedrichshafen, co zapewne pomogło nowemu siatkarzowi zaaklimatyzować się w nowym klubie. –  Wszyscy mówią o tym, że powinniśmy grać ze sobą w ciemno, ale to nie takie proste. Przez ostatni rok nie graliśmy przecież ze sobą, a w Rzeszowie spotkaliśmy się mimo wszystko w innych realiach niż w Niemczech. Do tego na początku sezonu dochodzi jeszcze problem przestawienia się z gry w reprezentacji na ligę – zwraca jednak uwagę rozgrywający, który coraz lepiej czuje się na polskich boiskach.

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved