Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Dobra gra w bloku kluczem do zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla

KMŚ: Dobra gra w bloku kluczem do zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

Zdecydowanym liderem jastrzębian w meczu z Zenitem Kazań był Michała Łasko, atakujący  na swoim koncie zapisał 24 punkty. W ostatecznym rozrachunku kluczowym elementem, prowadzącym ekipę Bernardiego do zwycięstwa, okazał się być blok.

O ryzyku, podejmowanym przez obie, ekipy świadczy przede wszystkim ilość popełnionych niewymuszonych błędów własnych. Na przestrzeni pięciosetowego meczu zarówno jastrzębianie, jak i podopieczni trenera Alekny oddali swoim rywalom w ten sposób trzydzieści dwa ‘oczka’. Przy zbliżonych rezultatach w ataku minimalnie wynik w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła przemawiał na korzyść Rosjan, w polu serwisowym lepiej prezentowali się podopieczni Lorenzo Bernardiego, podobnie jak w elemencie stanowiącym zawsze pewny punkt w grze zespołów rosyjskich – tj. w bloku.

Indywidualnie ciekawie wyglądała rywalizacja atakujących. W zespole z Jastrzębia-Zdroju najjaśniejszą postacią i liderem swojej drużyny był Michał Łasko, podczas gdy wśród podopiecznych trenera Alekny na takie wyróżnienie zasłużył Maksim Michajłow. Najlepszy z jastrzębian na swoim koncie zapisał dwadzieścia cztery punkty, z czego dziewiętnaście zdobytych w ataku. Po tym spotkaniu atakujący jastrzębian awansował w rankingu uwzględniającym skuteczność w ataku, w dwóch meczach na pięćdziesiąt osiem ataków Michał Łasko zdobył dwadzieścia pięć ‘oczek’ popełniając osiem niewymuszonych błędów własnych – efektywność zagrań lidera zespołu ze Śląska kształtuje się na średnim poziomie 43,10%. Swojego atakującego w znacznym stopniu wspierali Michał Kubiak i Zbigniew Bartman, obaj przyjmujący dorobek swojego zespołu zwiększyli o trzynaście punktów. Kapitan jastrzębian po pierwszym spotkaniu mógł pochwalić się skutecznością ok. 69,23%, łączna nota, po uwzględnieniu rezultatów i ilości zakończonych ataków w meczu z Rosjanami, przyjmującego Jastrzębskiego Węgla zmniejszyła się do 50%. W gronie podopiecznych Władimira Alekny rolę lidera przejął Maksim Michajłow, atakujący zakończył mecz z imponującym wynikiem dwudziestu siedem punktów, tym samym w zestawieniu najlepiej punktujących zawodników turnieju znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia, dotychczas średnia skuteczność Michajłowa kształtowała się na poziomie 52,69%. Nieco niższe rezultaty osiągnął William Priddy, Amerykanin w spotkaniu z jastrzębianami na swoim koncie zapisał piętnaście ‘oczek’.

Elementem w znacznym stopniu wpływającym na przebieg spotkania była gra w bloku. Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju w ten sposób powstrzymywali rywali na siatce czternaście razy, przy trzynastu blokach punktowych Rosjan. Jastrzębskim atakującym najwięcej problemów sprawił William Priddy, to właśnie Amerykanin zatrzymywał podopiecznych Lorenzo Bernardiego pięciokrotnie. Po trzy ‘oczka’ do łącznego wyniku Zenitu dodali Valerio Vermiglio i Nikołaj Apalikow. W zespole ze Śląska trudno wskazać jednoznacznie lidera, patrząc na grę w tym elemencie. Identyczne rezultaty, po trzy bloki punktowe, uzyskali Michał Łasko, Russell Holmes i Rob Bontje.

Bezpośrednio na zagrywce minimalnie lepiej zaprezentowali się podopieczni Lorenzo Bernardiego. Wynik Jastrzębskiego Węgla nie był jednak tak imponujący, jak w meczu z Paykanem Teheran. Na przestrzeni pięciosetowego meczu jastrzębianie zdobyli cztery asy serwisowe, najwięcej – dwie zagrywki punktowe odnotował dwie zagrywki punktowe. Łączny rezultat Zenitu Kazań to dwa serwisy punktowe, przy czym problemy jastrzębskim przyjmującym, swoją zagrywką, sprawiali Maksim Michajłow i Aleksander Wołkow.

W zestawieniu przyjmujących Jastrzębskiego Węgla ponownie najlepszy rezultat uzyskał Paweł Rusek – libero jastrzębian popełnił tylko dwa bezpośrednie błędy w przyjęciu. Po dwóch rozegranych spotkaniach średnia efektywność Pawła Ruska wynosi 64,29%. Swój dotychczasowy wynik poprawił Michał Kubiak, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla po dwóch rozegranych meczach uzyskał wynik 53,49% .

Jastrzębski Węgiel      		Zenit Kazań                   
Punkty:
1. Michał Łasko 24 pkt 1. Maksim Michajłow 27 pkt
2. Zbigniew Bartman 13 2. William Priddy 15
3. Michał Kubiak 13 3. Nikołaj Apalikow 11

Atak:
1. Michał Łasko 19 pkt 1. Maksim Michajłow 26 pkt
2. Zbigniew Bartman 11 2. William Priddy 10
3. Michał Kubiak 11 3. Nikołaj Apalikow 8

Blok:
1. Michał Łasko 3 pkt 1. William Priddy 5 pkt
2. Russell Holmes 3 2. Nikołaj Apalikow 3
3. Johannes Bontje 3 3. Valerio Vermiglio 3

Zagrywka:
1. Michał Łasko 2 pkt. 1. Aleksander Wołkow 1 pkt
2. Russell Holmes 1 2. Maksim Michajłow 1
3. Ashlei Nemer 1


 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved