Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet po trzech kolejkach

II liga kobiet po trzech kolejkach

W meczu na szczycie grupy 1 II ligi kobiet Piast Szczecin wygrał z Orłem Elbląg. Oprócz szczecinianek liderami w swoich grupach są Sokół Katowice, Budowlani Toruń oraz Bolesław Rzeszów, który ma jeden mecz rozegrany więcej niż Szóstka Biłgoraj.

W meczu na szczycie grupy 1 II ligi kobiet Piast Szczecin pokonał po tie-breaku Orła Elbląg. Szczecinianki dość łatwo wygrały dwa pierwsze sety i wydawało się, że po raz trzeci w tym sezonie zgarną komplet punktów. Wówczas jednak do głosu doszły siatkarki z Elbląga, które doprowadził do remisu. W decydującej partii ponownie lepsze okazały się podopieczne Rafała Prusa, które zgarnęły dwa punkty i zasiadają na fotelu lidera. Tuż za prowadzącą dwójką w tabeli są dwa zespoły, które do tej pory zdobyły komplet punktów i nie straciły seta. Energetyk Poznań i Joker Świecie mają jednak jeden mecz rozegrany mniej. Poznanianki wygrały 3:0 z rezerwami Pałacu w Bydgoszczy, Joker, podobnie jak i Sokół Mogilno w ten weekend pauzował. Swój pierwszy (dopiero) mecz w tym sezonie rozegrały siatkarki Zawiszy Sulechów. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego nie miały żadnego problemu z pokonaniem RSMS Police. – Liczyliśmy na te trzy punkty, bo po drugiej stronie siatki stały młode dziewczyny, które przygodę z siatkówką w zasadzie dopiero zaczynają – mówił po meczu szkoleniowiec Zawiszy. W ostatnim meczu 3. kolejki pierwszą wygraną zanotowały na swoim koncie siatkarki Gedanii Gdańsk, które pokonały 3:1 Czarnych Słupsk.

W grupie 2. samodzielnym liderem został Sokół Katowice, który rozgromił we własnej hali zespół z Jaworzna. Wygrane do 13, 11 i 18 świadczą o ogromnej przewadze zespołu z Katowic. Najlepsza zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą gospodyń, Aleksandrę Filip, która jeszcze nie tak dawno występowała na parkietach I ligi. Łatwe zwycięstwo w Świdnicy odniosły również siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. – Wygrana cieszy, ale niepokoją mnie przestoje w naszej grze – mówił po meczu trener gliwiczanek, Wojciech Czapla. Ze zmiennym szczęściem w tej kolejce grały zespoły z Częstochowy. Częstochowianka przegrała na własnym parkiecie 2:3 z UKS Krzanowice. Siatkarki gości niezwykle ofiarnie grając w obronie potrafiły rozstrzygnąć decydująca partię na swoją korzyść. Cenne zwycięstwo odniosła za to Politechnika Częstochowska, która wygrała 3:1 z SMS 2 LO Opole. W ostatnim pojedynku rezerwy Silesii Volley przegrały u siebie 1:3 z SMS PZPS II Sosnowiec. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego z jednym punktem na koncie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Nie było niespodzianek w meczach faworytów grupy 3. Zarówno Budowlani Toruń, jak i AZS Politechnika Warszawska pewnie wygrały swoje mecze za trzy punkty, nie tracąc przy tym seta. Podopieczne trenera Mariusza Soi nie miały żadnych problemów w meczu z Sobieskim Lublin, a warszawianki wygrały 3:0 z Nike w Ostrołęce. – Do meczu z Nike podeszłyśmy bardzo skoncentrowane. Za wszelką cenę chciałyśmy zatrzeć po sobie złe wrażenie po meczu z Budowlanymi – przyznała po meczu środkowa AZS, Marta Piekut. Niezwykle zacięte, zakończone tie-brekami były mecze derbowe województwa łódzkiego. Pierwsze zwycięstwa w tym sezonie odniosły siatkarki z Łęczycy, które pokonały w oddalonym o zaledwie parę kilometrów Ozorkowie UKS 3:2. Dramatyczny przebieg miał mecz w Łasku, w którym miejscowy ŁMLKS pokonał 3:2 ŁKS Commercecon Łódź. Przy stanie 14:13 dla ŁKS w tie-breaku groźnej kontuzji doznała atakująca łodzianek, Katarzyna Bakuła.Kontuzja Kasi Bakuły w końcówce piątego seta spowodowała, że zespół ŁKS stanął. Dlatego tak to wyglądało, a nie inaczej i uważam, że to bardzo szczęśliwa nasza wygrana – przyznał po spotkaniu trener gospodyń, Bogdan Lipowski. W meczu derbowym w stolicy AZS LSW Warszawa wygrał 3:1 z AZS AWF. Trener Agata Jung grała kiedyś w zespole trenowanym przez Andrzeja Ojrzanowskiego, a teraz ograła swojego nauczyciela w meczu ligowym.

Sporo emocji wywoływał mecz Szóstki Biłgoraj z Wisłą Kraków. Oba zespoły przed sezonem nie ukrywały swoich pierwszoligowych aspiracji, jednak bezpośredni mecz pokazał, że lepiej do sezonu przygotowana jest drużyna Pawła Wrzeszcza. Siatkarki Szóstki bez problemu rozprawiły się z rywalkami 3:0, a na wynik spotkania spory wpływ miał pierwszy set, wygrany przez gospodynie na przewagi. Bez straty seta wygrały swoje spotkania również zespoły Bolesława Rzeszów i Karpat Krosno. Rzeszowianki pokonały na wyjeździe 3:0 MKS MOS Wieliczka, a zespół z Krosna w takim samym stosunku zwyciężył w Proszowicach. Zarówno zespół z Wieliczki jak i z Proszowic pozostają wciąż bez punktów. W podobnej sytuacji jest Dalin Myślenice, który w miniony weekend przegrał 1:3 w Tarnobrzegu z Siarką. W meczu Jedynki Tarnów i Patrii Sędziszów Małopolski nastąpił podział punktów, z którego jednak bardziej zadowoleni byli goście po wygranym w Tarnowie tie-breaku. Pauzował w tej kolejce zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski.