Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ruszyły rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Ruszyły rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 08.10.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się inauguracja rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

To wyjątkowy sezon, w którym po raz pierwszy wystartowało ponad 50! drużyn. Czterdzieści zespołów męskich i dwanaście kobiecych przez najbliższe siedem miesięcy będzie rywalizowało o prymat w siatkówce amatorskiej. Warto również wspomnieć, że z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w zawodach pań, organizatorzy uruchomili kolejną ligę kobiet.

W pierwszej kolejce mieliśmy okazję zobaczyć kilku byłych zawodników grających w ligach zawodowych: m.in. Andrzeja Piotrowskiego, Andrzeja Orczyka, Zbigniewa Pilarskiego, Krzysztofa Gajderowicza, Zbigniewa Jóźwiaka, Wojciecha Strzelczyka oraz wicemistrza Polski w siatkówce plażowej Tomasza Sińczaka.

Wśród kibiców pojawiła się m.in. Stefania Dąbrowska znana kibicom łódzkiej siatkówki pod panieńskim nazwiskiem Radzikowska, która największe sukcesy odnosiła razem z drużyną ŁKS w latach siedemdziesiątych. W sobotę dopingowała swojego syna Bartka debiutującego w rozgrywkach.Na hali pojawili się też trenerzy kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce plażowej, których tym razem oglądaliśmy w zupełnie innych rolach. Na parkiecie w jednym z zespołów wystąpił Michał Szczytowicz, a dopingiem zajmowała się jego żona Magdalena Michoń-Szczytowicz wraz z dwoma najmłodszymi kibicami – uroczymi jednomiesięcznymi bliźniakami Michałem i Maksem.

W ekstraklasie kobiet najbardziej ciekawie zapowiadało się spotkanie trzeciej i czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Kolejny raz górą była drużyna Dream Team, która zaskakująco łatwo pokonała mocno odmienioną drużynę Cehini 3:0. W pozostałych meczach Acero Lamia pokonała Juniora Piątkowisko, a TKKF Dzikusy I Jutrzenkę Bychlew. W obu spotkaniach padł wynik 3:1, a zaprezentowane umiejętności drużyn wskazują, że walka o tytuł mistrzowski jest absolutnie sprawą otwartą.

W Ekstraklasie mężczyzn najlepsze wrażenie sprawiła bardzo wzmocniona Iskra, która pewnie pokonała ubiegłorocznego brązowego medalistę Superatę (3:0). Styl w jakim odniosła zwycięstwo wskazuje, że powinna się liczyć w walce o medale. Dobrze pokazał się też beniaminek ekstraklasy PGE Dystrybucja S.A., który po ciężkim meczu pokonał zespół Fantom (3:2).

W I lidze kobiet sensacyjnie zakończyło się spotkanie, w którym outsider ubiegłego sezonu Energia Pabianice pokonała kandydata do awansu Tsunami (3:1). Debiutujące w lidze drużyny ZSO nr 4 i Salos Wodna przegrały wprawdzie swoje spotkania (z Dzikusami II i Wyborowymi), ale swoją postawą udowodniły, że winną porażek była głównie trema, a nie brak umiejętności.

W I lidze mężczyzn najlepiej zaprezentował się beniaminek Itaka Film, który bo bardzo ładnym meczu pokonał 3:0 Sborną. Niespodzianką było też zwycięstwo drużyny Bez nazwy nad spadkowiczem z ekstraklasy Lozametem (3:1).

W II lidze udanie zaczęły swoje występy drużyny SWSPiZ, Popularni, AMC i Czarni, które dość łatwo wygrały swoje spotkania.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zmagania trzecioligowców. Ponieważ w rozgrywkach debiutowało aż siedem nowych drużyn, wszyscy byli ciekawi jaki poziom będą prezentowały i czy już po pierwszej kolejce uda się wskazać faworytów do awansu.

Pierwsze obserwacje pokazały, że wszystkie zespoły są bardzo dobrze przygotowane do ligi, a wskazanie zwycięzcy jest praktycznie niemożliwe. Taka sytuacja bardzo cieszy organizatorów, bo oznacza, że emocji nie zabraknie do końca sezonu. W pierwszej kolejce najbardziej zapamiętana została drużyna VC Chlory, a to głównie za sprawą uroczej rzeszy fanek, gorąco dopingujących zespół.

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved