Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marek Mierzwiński: Liczyliśmy na te trzy punkty

Marek Mierzwiński: Liczyliśmy na te trzy punkty

fot. archiwum

Zawisza Sulechów rozegrał pierwsze spotkanie ligowe w sezonie 2011/2012. Podopieczne Marka Mierzwińskiego zwyciężyły w trzech setach zespół RSMS Police. Tym samym lubuska ekipa zapisała na swoim koncie trzy punkty.

Szkoleniowiec Zawiszy Sulechów nie ukrywa, że jego zawodniczki jechały do Polic po zwycięstwo. – Liczyliśmy na te trzy punkty, bo po drugiej stronie siatki stały młode dziewczyny, które przygodę z siatkówką w zasadzie dopiero zaczynają. Dziewczyny siedemnastoletnie, szesnastoletnie, które startują na podobnych zasadach co Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu – to znaczy nie awansują, ani nie spadają. Głównym celem tego zespołu i tej szkoły jest wychowywanie młodych adeptek siatkówki. Zawiszanki już w środę rozegrają kolejny mecz w ramach pucharu Polski. W tym etapie rozgrywek lubuskie siatkarki zmierzą się z Chemikiem Police. W czasie okresu przygotowawczego Zawisza rozegrał kilka spotkań z tym pierwszoligowym zespołem. – Dużo trudniejszy mecz nas czeka już w środę, bo gramy Puchar Polski z pierwszoligową drużyną – Chemikiem Police. Gramy u siebie.

Zawodniczki Marka Mierzwińskiego w następnym pojedynku ligowym zmierzą się z Pałacem II Bydgoszcz we własnej hali. – W sobotę gramy kolejny mecz ligowy z Pałacem II Bydgoszcz również u siebie. To też jest młody zespół także mam nadzieję, że nie przydarzy nam się jakaś wpadka, poradzimy sobie i kolejne trzy punkty zanotujemy na naszym koncie. Z takim nastawieniem będziemy do tego meczu podchodzić – zakończył Marek Mierzwiński, trener Zawiszy Sulechów.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved