Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Żagań zdobywa komplet punktów

II liga M: Żagań zdobywa komplet punktów

W sobotę międzyrzeczanie ulegli Sobieskiemu Żagań 1:3 i wrócili bez punktów. Dwie porażki i jedno zwycięstwo mają na swoim koncie siatkarze Orła po trzech kolejkach. Sobieski ma bilans odwrotny - dwie wygrane i porażkę.

W pierwszym secie toczyła się walka punkt za punkt, w końcówce spotkania więcej zimnej krwi mieli goście i wygrali tę partię 25:23. W kolejnej odsłonie dobrze zaczęli międzyrzeczanie, prowadzili już 15:9, ale w tym momencie w ich grę wkradła się nerwowość i zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali siatkarze z Żagania. Trzecią partię dobrze zaczęli międzyrzeczanie, prowadzili 7:3. Jednak po chwili na tablicy widniał wynik 8:7 dla Sobieskiego. Podopieczni Zbigniewa Lapunowa złapali swój rytm gry i wygrali 25:19.

Nie zrobiliśmy rywalowi krzywdy zagrywką, nie odrzuciliśmy go od siatki. Sobieski za to dobrze serwował i zaskoczył nas swoją niezłą grą – komentuje trener Orła, Paweł Raczyński.

Blisko wyrównania stanu spotkania Orły były w czwartej odsłonie, która zakończyła się wynikiem 26:24. – Należał nam się ten jeden punkt, ale niestety się nie udało – kwituje szkoleniowiec międzyrzeczan. – Wygrywaliśmy w ostatnim secie 23:22, ale błędy własne zabrały nam zwycięstwo. Przy stanie 2:2 sprawa wygranej byłaby otwarta – zakończył Raczyński.

WKS Sobieski Arena Żagań – KS Orzeł Międzyrzecz 3:1
(23:25, 25:20, 25:19, 26:24)

Orzeł: Szulikowski, Jakubczak, Haładus, Kaczorek, Malinowski, Szala, Barański (libero) oraz Stafyniak, Sroga i Olejniczak