Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zacięty bój w Hajnówce

II liga M: Zacięty bój w Hajnówce

Siatkarze Radomskiego Centrum Siatkarskiego "Czarni" nadal niepokonani w II lidze. Tym razem radomianie po emocjonującej, pięciosetowej walce pokonali w Hajnówce miejscowy Pronar, mimo iż przegrywali 0:2.

Zgodnie z przypuszczeniami mecz miał wyrównany przebieg. Początkowo lepsi byli gospodarze, którzy po niespełna godzinie prowadzili 2:0 w setach. Później jednak role się odwróciły i to przyjezdni cieszyli się z triumfu. – Humory na najbliższy tydzień muszą być dobre. Wszak wygraliśmy kolejny mecz – oznajmił szkoleniowiec Czarnych Wojciech Stępień. Radomianie pokazali charakter wojowników. Nie odpuścili po słabszym początku i w miarę upływu czasu zdominowali wydarzenia na parkiecie. Podopieczni trenera Stępnia wyrównując na po 2 w setach wręcz zdemolowali szeregi miejscowych. Właśnie w czwartej odsłonie postawa radomskiego zespołu musiała zrobić wrażenie na obserwatorach pojedynku. Wówczas Czarni ekspresowo ograli rywala, dając popis w każdym elemencie siatkarskiego abecadła.

Decydująca rozgrywka to jednak istna gra nerwów, zakończona po myśli przyjezdnych. – Wygrana cieszy i to bardzo. Powiem tak: dla kibiców była to nie lada gratka, bo obie ekipy stworzyły udane widowisko. Pochwalić mogę wszystkich chłopaków. I tych z wyjściowego składu i rezerwowych. Wszyscy pomogli w odniesieniu zwycięstwa – zakończył Stępień.

Trudno wytłumaczyć to, co się stało. Zespół momentalnie przestał grać – mówi Bazyl Stepaniuk , prezes klubu. – Przypomniał mi się mecz na przedsezonowym turnieju w Wyszkowie. Wówczas też wygraliśmy dwa sety, ale Czarni doprowadzili do stanu 2:2. Niestety, w sobotę, inaczej niż przed sezonem, to rywale wygrali piątego seta. Chociaż my byliśmy blisko, prowadziliśmy 14:11, ale potem nasi zawodnicy zaczęli popełniać błędy.