Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Szóstka Biłgoraj górą w starciu z Wisłą Kraków

II liga K: Szóstka Biłgoraj górą w starciu z Wisłą Kraków

W spotkaniu faworytów grupy czwartej II ligi kobiet w Biłgoraju miejscowa Szóstka podejmowała Wisłę Kraków. Lepsze okazały się podopieczne Pawła Wrzeszcza, które pokonały krakowianki w trzech setach.

Hit 3. kolejki spotkań w II lidze kobiet gr. 4 zakończył się już po trzech setach, jednak tylko na pozór był to łatwy pojedynek. Pierwszy, bardzo zacięty set toczył się na przewagi, a wiślaczki dwukrotnie miały okazję rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Zespół Lesława Kędryny prowadził 24:22 lecz nie potrafił wprowadzić piłki do gry, co błyskawicznie wykorzystały miejscowe wygrywając 28:26. – Tak naprawdę wygrana w tym secie ustawiła cały scenariusz tego spotkania – powiedział zadowolony po meczu szkoleniowiec Szóstki, Paweł Wrzeszcz. – Oba zespoły szły punkt za punkt, popełniając przy tym masę błędów. – Więcej popełniły ich nasze rywalki, które nie potrafiły wstrzelić się zagrywką. Krakowianki miały dwie piłki setowe, jednak za każdym razem piłka lądowała na dużym aucie – relacjonował.

Druga odsłona meczu również była zacięta, a losy partii toczyły się do ostatniej piłki. Lepsze okazały się biłgorajki, które także w trzecim secie nie miały problemów z pokonaniem siatkarek ze stolicy Małopolski. Za tydzień krakowianki na własnym parkiecie podejmować będą Karpaty Krosno, z kolei Szóstka wybierze się na derbowy pojedynek do Tomaszowa Lub. – Takie mecze rządzą się własnymi prawami. Powinniśmy zagrać spokojniej, bez nerwów, ale niczego nie możemy być pewni. Będę uczulał dziewczyny na to spotkanie – dodał Paweł Wrzeszcz.

Szóstka Biłgoraj – Wisła Kraków 3:0
(28:26, 25:22, 25:16)