Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrany tie-break Jedynki w Mysłowicach

I liga K: Wygrany tie-break Jedynki w Mysłowicach

Z obawami, wynikającymi z problemów kadrowych, ale także z ogromną wiarą w swoje możliwości udały się na Śląsk siatkarki Jedynki. Już na miejscu, w Mysłowicach, okazało się, że gotowych do gry jest 9 zawodniczek beniaminka, który mimo to wywiózł dwa punkty.

Początek to nerwowa gra przyjezdnych, które poza tym potrzebowały chyba trochę czasu na przyzwyczajenie się do dość specyficznej, ciemnej hali. Nim siatkarki Jedynki się obejrzały, było już 12:4 dla Silesii i trener Aleksander Klimczyk zmuszony był poprosić o drugą już przerwę. Siatkarki z Mysłowic grały w tym fragmencie bardzo skutecznie, mając swe najlepsze zawodniczki w osobach Barbary Furtak i Magdaleny Olszówki. Jednak przyjezdne stopniowo odzyskiwały rezon i po uporządkowaniu gry zaczęły gonić swoje przeciwniczki. Zmniejszyły straty do 12:16, potem było 15:20, ale mimo ambitnej pogoni gościom nie udało się uratować seta, przegranego do 21. Dobra gra w drugiej części pierwszego seta przeniosła się na pozostałe partie i trzeba uczciwie powiedzieć, że w dalszej części meczu to Jedynka miała przewagę. Bardzo dobrze ze skrzydeł atakowały Anna Związek i Karolina Michalkiewicz. Na siatce coraz częściej udawało się „złapać coś blokiem", który umiejętnie ustawiały Marlena Mieszała i Ewelina Ryznar. Po wyjściu na prowadzenie 18:15 Jedynka grała coraz skutecznej i wygrała drugiego seta do 20 i podobnie trzeciego.

Czwarta odsłona to najbardziej wyrównana walka. Początkowo, przede wszystkim z powodu słabszego przyjęcia, Jedynka oddała pole i przegrywała 5:9. Szybko jednak zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego wróciły do dobrej gry i odzyskały prowadzenie 10:9, po kiwce z drugiej piłki Aleksandry Przepiórki. Po fragmencie bardzo efektownej gry z obu stron, silnych atakach i skutecznych obronach na tablicy pojawił się wynik 17:14 dla Jedynki i wszystko wskazywało na to, że przyjezdne wyjadą z trzema punktami. Jednak siatkówka znów zadrwiła z obserwatorów i przewidujących. Silesia zerwała się do ataku, zawodniczki Jedynki gorzej zagrywały i przestały kończyć swoje ataki, zamieniając silne zbicia na nieskuteczne plasy i kiwki. Teoretycznie wygraną partią Aleksandrowianki przegrały do 22.

Decydująca piąta partia to znów wyrównana walka do stanu 4:4. Anna Związek asem serwisowym wyprowadziła drużynę gości na prowadzenie 5:4, którego już aleksandrowianki nie oddały do końca spotkania. Trener gospodyń próbował czasami i zmianami ratować sytuację, nie przyniosło to jednak spodziewanego efektu. Jedynka uzyskała przewagę 10:7, potem 13:9 po dwóch punktach (atak i blok) Ewelina Ryznar i skutecznie skończyła seta do 10.

Silesia Volley – Jedynka Aleksandrów Łódzki 2:3
(25:21, 20:25, 20:25, 25:22, 10:15)