Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Atom Trefl Sopot przed sezonem

Atom Trefl Sopot przed sezonem

fot. archiwum

Zespół Atomu Trefla Sopot to młody zespół na siatkarskiej mapie Polski, kontynuujący co prawda tradycję Trefla Gdynia i Trefla Sopot, jednak tworzony od podstaw. Swój pierwszy sezon w Pluslidze  Kobiet sopocianki zakończyły na drugiej pozycji.

Mamy perfekcyjny skład i możemy poprawić ten wynik (drugie miejsce – przyp. red.) – przyznała środkowa Amaranta Fernandez. Ten perfekcyjny skład udało się osiągnąć dzięki pozyskaniu aż siedmiu nowych zawodniczek: reprezentantek Stanów Zjednoczonych Alishii Glass i Megan Hodge, Niemek Coriny Ssuschke i Małgorzaty Kożuch. Są to siatkarki rozpoznawane na całym świecie. Drużynę uzupełniają utalentowane Polki: Dorota Wilk, Magdalena Saad oraz Maja Tokarska. Dokonano jeszcze jednej, istotnej zmiany nową kapitan została Izabela Bełcik, która przejęła funkcję od Doroty Świeniewicz.

Tak liczne zmiany sprawiły, że w najsilniejszym składzie zespół będzie mógł zagrać dopiero pod koniec listopada, kiedy do drużyny dołączą Amerykanki, które będą walczyły w Pucharze Świata. Zresztą trener Chiappini nie miał do dyspozycji wielu siatkarek, które występowały na ME: Kożuch i Ssuschke zostały wicemistrzyniami Europy, Turczynka Ozsoy zdobyła brązowy medal. Poza tym na parkietach Włoch i Serbii grały: Hiszpanka Amaranta Fernandez i reprezentantki naszego kraju Paulina Maj i Katarzyna Konieczna.

Tym lepiej na przyszłość wróży zwycięstwo w turnieju Enea Szamotuły Cup. Sopocianki, pomimo braku zgrania, okazały się niepokonane, wygrywając wszystkie trzy mecze z BKS Aluprofem Bielsko-Białą (3:0), Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną (3:0) i Budowlanymi Łódź (3:2).Na pewno w pierwszej fazie rozgrywek naszym atutem nie będzie zgranie. Mamy jednak wyjątkowo szeroką kadrę. Trener Alessandro Chiappini ma do dyspozycji 15 zawodniczek, zatem nawet przy słabszej dyspozycji niektórych dziewcząt, inne będą w stanie wziąć na swoje barki odpowiedzialność za wynik. Ważne jest również to, że w porównaniu do poprzedniego sezonu dysponujemy bardziej wyrównanym zespołem – przyznał dyrektor sportowy Atomu, Marek Brandt. Trudno się nie zgodzić z tymi słowami. Wydaje się, że upływający czas będzie działał na korzyść drużyny. To jednak wcale nie znaczy, że będzie łatwiej. W końcu w podobnej sytuacji jest kilka innych zespołów, które także będą chciały wywalczyć tytuł mistrza Polski.

Skład zespołu:
rozgrywające: Izabela Bełcik, Dorota Wilk, Alisha Glass
przyjmujące: Dorota Świeniewicz, Megan Hodge, Neriman Ozsoy, Ewelina Sieczka
atakujące: Małgorzata Kożuch, Katarzyna Konieczna
środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Amaranta Fernandez, Corian Ssuschke, Maja Tokarska
libero: Paulina Maj, Magdalena Saad

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved