Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Amber Kalisz dwukrotnie lepszy od kadry Wielkopolski młodziczek

Amber Kalisz dwukrotnie lepszy od kadry Wielkopolski młodziczek

fot. Michał Sobczak

Korzystając z przerwy w rozgrywkach młodzieżowych, Amber Kalisz zagrał towarzysko z kadrą Wielkopolski młodziczek, wygrywając we własnej hali 5:0 oraz 4:1. - Jestem zadowolony zarówno z wyniku, jak i gry - przyznał trener kaliskiej drużyny, Daniel Przybylski.

Przez ostatni weekend wszystkie zespoły biorące udział w ligach młodzieżowych w Wielkopolsce pauzowały, m.in. z powodu konsultacji kadr wojewódzkich. Takowa odbyła się też w Kaliszu, gdzie przebywały najlepsze młodziczki z Wielkopolski, przygotowujące się do Turnieju Nadziei Olimpijskich. Dla siatkarek Ambera nadarzyła się więc idealna okazja do sprawdzenia się na tle silnego przeciwnika, w ustawieniu bez libero, zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przed kilkoma dniami w rozgrywkach młodziczek. Co ciekawe, z kadrą wojewódzką trenują trzy siatkarki kaliskiego klubu – Karolina Tempka, Karolina Janczak i Martyna Sławik, które w pierwszych dwóch odsłonach wystąpiły w barwach Ambera.

Początek sobotniego pięciosetowego meczu toczył się pod dyktando kaliszanek, które odskoczyły na 10:2. Szybko jednak roztrwoniły przewagę i w końcówce przegrywały dwoma oczkami. W decydujących akcjach dobrze zagrały w obronie, dzięki czemu zwyciężyły na przewagi do 25. W kolejnej odsłonie Amber szybko odskoczył na kilka oczek i już przy stanie 24:11 miał setbola. Ostatecznie wygrał do 17. W trzeciej partii trener Daniel Przybylski dokonał kilku zmian, wprowadzając m.in. trzy zawodniczki z zespołu kadetek. One także zaprezentowały się z dobrej strony, a miejscowe wygrały do 14 i w czwartej partii do 21. Kapitalnie spisywała się Aleksandra Egiert, która do tej pory występowała na pozycji libero, a po zmianie przepisów wchodzi z ławki do drugiej linii i na zagrywkę. W ostatnim secie, między innymi po jej świetnych akcjach w obronie, Amber zdeklasował wojewódzką kadrę, zwyciężając do 8 i w całym meczu 5:0.

Ogólnie jestem zadowolony z tego występu. Szkoda tylko, że musimy sobie radzić bez libero, bo ta pozycja to nasz wielki atut – stwierdził trener Daniel Przybylski.MUKS Amber Kalisz – kadra Wielkopolski młodziczek 5:0
(27:25, 25:17, 25:14, 25:21, 25:8)

Amber Kalisz: Nikola Paluszczak, Karolina Tempka, Marta Aleksander, Daria Spychalska, Justyna Andrzejczak, Ewelina Chynasińska, Klaudia Drobniewska, Paulina Raniś, Aleksandra Harabasz, Karolina Janczak, Aleksandra Egiert, Natalia Karpińska, Martyna Sławik, Klaudia Zielińska, Dominika Gajewska, Sandra Wojciechowska.

W niedzielę rozegrano spotkanie rewanżowe, w którym również lepsze okazały się młode zawodniczki z Kalisza, wygrywając z kadrą województwa wielkopolskiego młodziczek 4:1.

źródło: inf. własna, Nowe Fakty Kaliskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved