Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Agadir: Nummerdor i Schuil wygrali turniej Maroco Open

WT Agadir: Nummerdor i Schuil wygrali turniej Maroco Open

Holenderski duet, zwyciężając w finale z parą Brink-Reckerman, został pierwszym zespołem z Europy, który sięgnął w tym roku po złoty medal rozgrywek z serii World Tour. Weterani z Holandii potrzebowali trzech setów, aby sięgnąć po złoto.

W meczach półfinałowych Nummerdor i Schuil uporali się w dwóch setach z brazylijską parą (21:17, 21:16), podczas gdy Brink i Reckermann potrzebowali trzech odsłon (21-18 21-23 15-12), aby odprawić Amerykanów Matta Fuerbringera i Nicka Lucena.

Na początku pierwszej partii mecz o złoty medal był bardzo wyrównany, aż do stanu 15:15, kiedy to dzięki kilku skutecznym zagrywkom, Holendrom udało się wyjść na prowadzenie 20:17. Niemcy zdołali jednak wyrównać 20:20, ale ostatecznie po dobrej zagrywce w wykonaniu Nummerdora to holenderska para wygrała tą partię 22:20. W drugiej odsłonie Niemcy zaczęli mocno serwować, co pozwoliło im zbudować przewagę nad przeciwnikami, dzięki czemu wygrali tego seta 21:16 i doprowadzili do tie-breaka. W ostatniej partii spotkania Holendrzy zmienili taktykę i świetnie spisywali się w grze blokiem, dzięki czemu wygrali tego seta 15:11, a cały mecz 2:1.

finał:
Brink/Reckermann GER [1] – Nummerdor/Schuil NED [15] 1:2
(20:22, 21:16, 11:15)

– To dla nas naprawdę wspaniałe zakończenie sezonu, ponieważ w dwóch ostatnich turniejach z cyklu World Touru udało się nam grać w finale. Miesiąc w temu w Hadze zdobyliśmy srebrny medal, teraz natomiast udało się nam sięgnąć po złoto, jesteśmy więc niezmiernie szczęśliwi. Na początku spotkania Niemcy popełnili dużo błędów w zagrywce, w drugim secie natomiast poprawili ten element, przez co my mieliśmy problemy z wyprowadzeniem skutecznej gry. Na szczęście w tie-breaku wróciliśmy do normalnej dyspozycji. Zazwyczaj mam duże problemy z blokowaniem Brinka, dziś jednak wyjątkowo dobrze mi to wychodziło – cieszył się po spotkaniu Schuil.

Zupełnie odmienne uczucia panowały w obozie niemieckim – Jesteśmy rozczarowani, jednak trzeba przyznać, że ten sezon był dla nas wyjątkowo dobry. W trakcie Mistrzostw Świata sięgnęliśmy po brązowe medale, później zdobyliśmy tytuł mistrzostw Europy, a także mistrzów kraju, dzięki czemu trafiliśmy na 3. pozycję w rankingu WT. Dziś jednak popełniliśmy zbyt wiele błędów, być może dlatego, że podejmowaliśmy za duże ryzyko w zagrywce – skomentował po spotkaniu Reckermann.

Mecz o brązowy medal był trzecim starciem duetu Amerykanów z Brazylijczykami w tegorocznej serii World Tour. Mogło się wydawać, że Ferramenta i Pedro będą bardziej wyeksploatowani po trzech setach rozegranych w półfinale, jednak wystarczyło 36 minut, aby w dwóch setach reprezentanci Brazylii po raz drugi w tym sezonie ograli parę ze Stanów Zjednoczonych i tym samym sięgnęli po brązowy medal. -Nie jestem w stanie wyrazić tego, jak bardzo jestem szczęśliwy. Chciałbym podziękować mojemu partnerowi, który bardzo wspierał mnie w trakcie trwania tego spotkania, a także całego turnieju – powiedział po meczu Rhooney Ferramenta.