Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przed sezonem

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przed sezonem

fot. archiwum

Zespół z Dąbrowy Górniczej znacznie wzmocnił się przed sezonem 2011/2012. Rozpędzone dąbrowianki wygrały dwa z trzech turniejów towarzyskich, w jakich brały udział i z wielkim zapałem czekają na pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi Kobiet.

MKS Dąbrowa Górnicza sezon 2010/2011 zakończył na czwartej pozycji. W spotkaniach o trzecie miejsce podopieczne Waldemara Kawki nie dały rady drużynie z Bielska-Białej. Po ostatnich meczach sezonu trener dąbrowianek nie był zadowolony ze swoich podopiecznych. – Powiem szczerze, że nasza gra, może nie w tym ostatnim meczu, ale w czterech poprzednich była żałosna. I przez to ten dobry wynik został zamazany. Mnie osobiście jest przykro, że żegnamy się z tym sezonem w trochę żenującym stylu. Mam nadzieję, że kibice i fani długo nie będą nam tego pamiętać, ale trzeba otwarcie przyznać, że to nie było to, czego oczekiwaliśmy – przyznał Kawka.

Zespół z Dąbrowy Górniczej został mocno przemeblowany. Z drużyny na urlop macierzyński odeszły Agata Pura oraz Joanna Szczurek. Dodatkowo do Gwardii Wrocław udała się Marta Haładyn, a Czeszka Lucie Muhlsteinova i Chorwatka Matea Ikić odpowiednio do AZS-u Białystok oraz Urałoczki Jekaterinburgu. Tauron wzmocnił się dwoma Belgijkami – Frauke Dirickx i Charlotte Leys oraz znanymi wszystkim polskimi zawodniczkami – Katarzyną Zaroślińską, Magdaleną Śliwą, Natalią Nuszel i Dorotą Ściurką. Do zespołu z Zagłębia dołączyła również Katarzyna Urban, która z plaży przenosi się na grę w hali.

Przed nadchodzącym sezonem zawodniczki z Zagłębia wzięły udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta w Raciborzu. Rozpędzone siatkarki z Dąbrowy w finale pokonały Bielsko-Białą, rewanżując się za porażkę w pojedynkach o trzecie miejsce w PlusLidze Kobiet, zwyciężając w całym turnieju. Kolejnym triumfem było wygranie następnego turnieju towarzyskiego. Tym razem dąbrowianki pokonały Stod Volley, Armaturę Eliteski AZS UEK Kraków oraz Stal Mielec wygrywając Fakro Cup. W ostatnich już rozgrywkach towarzyskich podopieczne Waldemara Kawki zajęły drugie miejsce w turnieju w Jarocinie.



Dąbrowianki otwarcie mówią, że celem drużyny w sezonie 2011/2012 będzie medal mistrzostw Polski. Dla ambitnych zawodniczek Waldemara Kawki każdy inny wynik stanie się porażką. Pierwszy mecz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza rozegra w nadchodzącą środę z KS Pałacem Bydgoszcz, z którym w tie-breaku przegrał towarzyski mecz podczas turnieju w Jarocinie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved