Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Latina zwycięska, Jakub Jarosz MVP

Serie A: Latina zwycięska, Jakub Jarosz MVP

Jakub Jarosz zagrał bardzo dobre spotkanie w barwach Latiny, co zaowocowało jego pierwszą w tym sezonie nagrodą MVP. Jego zespół dość pewnie pokonał 3:0 Marmi Lanza Verona i zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli.

Pierwsza partia stała pod znakiem gry punkt za punkt, o czym świadczą wyniki na poszczególnych etapach gry: 3:3, 6:7, 14:15. Blok Fragkosa na Gasparinim dał podopiecznym Silvano Prandiego prowadzenie 16:15 na pierwszej przerwie technicznej. Gościom udało się jeszcze wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale potem ich dwa błędy oraz as serwisowy Jakuba Jarosza, doprowadziły gospodarzy do wygranej 25:21.

Drugi set rozpoczął się od serii błędów na zagrywce. Po asie Gaspariniego to siatkarze z Werony zeszli na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem. Jednak w dalszej części seta gra przyjezdnych nie była już taka dobra, jak w poprzednim meczu wygranym z Sisleyem. Błąd gości kosztował ich utratę 24. punktu, co zaowocowało czasem wziętym przez Bagnoliego dla swoich podopiecznych. Po tej przerwie Fragkos zablokował Gaspariniego i gospodarze mogli cieszyć się z wygranej w drugim secie (25:21).

W trzeciej partii od stanu 8:8 kibice mogli oglądać fragment wyrównanej gry aż do stanu 14:13, kiedy błędy zawodników z Werony kosztowały ich kilka punktów (18:14). Następnie Hardy-Dessouce s popisał się punktowym blokiem, a jego vis a vis, Robert Kromm, posłał dwie piłki w aut i przewaga Latiny wzrosła do 5 punktów (20:15). Kolejne punkty zdobyli Gitto atakiem i Jarosz zagrywką, co dało ich drużynie prowadzenie 23:17. Takiej zaliczki podopieczni Silvano Prandiego oczywiście nie zmarnowali i pewnie wygrali trzecią partię 25:20, inkasując trzy cenne punkty do tabeli.

MVP spotkania został wybrany Jakub Jarosz i to zasłużenie. Polski atakujący zdobył w sumie 15 punktów, najwięcej ze wszystkich zawodników, z czego 13 atakiem przy 65% skuteczności oraz 2 z zagrywki.

Andreoli Latina – Marmi Lanza Verona 3:0
(25:21, 25:21, 25:20)

Andreoli Latina: Hardy-Dessources (6), Gitto(5), Sottile (2), Troy(1), Roca Borrero(12), Fragkos (10), De Pandis (libero) oraz Rivera Caamano, Jarosz (15) i Guemart.

Marmi Lanza Verona: Popp (8), Meoni (2), Patriarca (9), Zingel (8), Kromm (11), Gasparini (10), Smerilli (libero) oraz Ter Horst( 1), Casarin i Postiglioni.

Po meczu powiedzieli:
Silvano Prandi, trener Andreoli Latina: – Kiedy wygrywam, cieszę się bardziej, niż kiedy przegrywam. Oczywiście Verona to przeciwnik zupełnie inny od San Giustino i popełnili nieco błędów, co nam ułatwiło zadanie. Potrzeba nam jeszcze dwóch miesięcy, żeby osiągnąć dobry poziom gry. Brak żelaznej szóstki ma swoje pozytywne i negatywne strony, może z czasem będzie więcej tych pewnych, szóstkowych zawodników.

Stefano Patriarca, środkowy Marmi Lanza Verona: – Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz na terenie przeciwnika. Jednak po dwóch pierwszych meczach, spodziewaliśmy się wywieźć stąd jakieś punkty. Źle graliśmy w ataku z wysokich piłek, ponadto popełniliśmy zbyt dużo błędów na zagrywce. Ale to nas nie powinno deprymować.