Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > S. Augustyniak: Powtórka z ubiegłego sezonu będzie dużym sukcesem

S. Augustyniak: Powtórka z ubiegłego sezonu będzie dużym sukcesem

fot. archiwum

Skra Bełchatów zrewanżowała kędzierzynianom, wygrywając 3:1 w Młodej Lidze. Po dwóch meczach mamy dwa zwycięstwa. Cieszymy się z takiego startu - powiedział Sławomir Augustyniak. W następnym spotkaniu jego podopieczni zmierzą się z Resovią.

– Ciężko nam się dzisiaj grało, zawodnicy rywala dysponowali dobrymi warunkami fizycznymi. My niestety nie możemy się takimi pochwalić, ale te braki nadrabialiśmy innymi elementami siatkarskiego rzemiosła – ocenił sobotni pojedynek Augustyniak.

– Zdarzają się nam jeszcze przestoje, podobnie jak pierwszej drużynie Skry. Nawet w tych wygranych setach mieliśmy chwile, kiedy trochę niepokoju wkradało się w naszą grę. Zagraliśmy bardzo dobrze zagrywką. Dużo piłek wpadało bezpośrednio w pole gry, wiele rywal oddawał nam za darmo, co my zamienialiśmy na punkty – dodał I trener Młodej Skry.

Przed sezonem drużynę żółto-czarnych opuściło wielu zawodników, którzy stanowili o jej sile w ubiegłym sezonie i w dużej mierze dzięki nim drużyna zdobyła srebrny medal rozgrywek. Co ciekawe, prawie wszyscy znaleźli zatrudnienie w I-ligowych drużynach. Kamil Dembiec i Janusz Górski grają w Ślepsku Suwałki, Łukasz Szablewski w Wandzie Kraków, Igor Walczykowski w KPS Jadar Siedlce, Michał Mysera w GTPS Gorzów Wielkopolski, a do Warszawy przeprowadził się Maciej Ignatowski , który występuje w Młodej AZS Politechnice Warszawskiej. Nowym siatkarzem w kadrze Młodej Skry jest Kacper Turoboś, Kamil Makuch, Przemysław Toma, Damian Wdowiak.– Większość chłopców, którzy zasilili naszą drużynę, to są chłopcy z drużyn juniorskich Skry. Nie braliśmy nikogo z zewnątrz, opieramy się na własnych zawodnikach, którzy grali wcześniej w rozgrywkach młodzieżowych – wyjaśnił opiekun bełchatowian. – Jak wspomniałem wcześniej, jest to praktycznie nowy zespół. Przed sezonem część osób spisywała nas na straty. My się nie poddajemy i walczymy na ile nas stać. Po dwóch meczach mamy dwa zwycięstwa. Jesteśmy zadowoleni z takiego startu – cieszy się Augustyniak. – Nowi chłopcy dobrze się wkomponowali w zespół. Chcą się pokazać z dobrej strony, ciężko ćwiczą na treningach. Mamy jeszcze pewne mankamenty w swojej grze, ale staramy się je eliminować – zdradził.

O co powalczą w tym sezonie młodzi bełchatowianie? Czy powtórka sukcesu z poprzedniego sezonu będzie dużym sukcesem? – Ciężko nam jest określić cel. Na pewno takim celem jest ogrywanie tej młodzieży. Myślę, że powtórka z ubiegłego sezonu byłby bardzo dużym sukcesem – nie ukrywa Augustyniak. – Dopiero rozpoczęliśmy ligę, nie mamy rozeznania bo inne drużyny też pozmieniały swoje składy. Po dwóch rozegranych kolejkach można stwierdzić, że czeka nas ciężki sezon – zakończył.

* autorem tekstu jest Kamil Haładaj (belsport.pl)

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved