Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konferencja prasowa po spotkaniu Fart – Resovia

Konferencja prasowa po spotkaniu Fart – Resovia

fot. archiwum

Zespół z Rzeszowa nie miał problemów z pokonaniem podopiecznych Grzegorza Wagnera, którzy ulegli w trzech setach. - Mimo zwycięstwa uważam, że wciąż mamy bardzo dużo elementów do poprawy - powiedział po spotkaniu trener rzeszowian, Andrzej Kowal.

Andrzej Kowal (trener Resovii Rzeszów): – To był dla nas bardzo trudny mecz, ale spodziewaliśmy się takiej przeprawy. Po wygranej z AZS-em Olsztyn musieliśmy utrzymać koncentrację. Fart natomiast był gospodarzem, a przez to był zmotywowany, aby jak najlepiej pokazać się przed własną publicznością. Mimo zwycięstwa uważam, że wciąż mamy bardzo dużo elementów do poprawy. Na treningach maksymalnie skupiamy się, aby ćwiczyć zgranie, nawet kosztem treningów technicznych i indywidualnych. Stąd w naszej grze występuje jeszcze sporo błędów. Mamy słabsze przyjęcie i gorzej wygląda nasza gra z kontrataków, ale dobrze funkcjonuje za to pierwszy atak. Musimy poćwiczyć jeszcze zagrywkę, bo bez niej trudno będzie walczyć o wyższe cele. Ryzyko z serwisu musi być jednak wyważone w zależności od przeciwnika. Fart to bardzo mocny zespół i jestem przekonany, że tutaj, w Hali Legionów przegra jeszcze sporo przeciwników. Ogólnie potencjał całej ligi jest dużo wyższy niż w poprzednim sezonie, dlatego rozgrywki powinny być niezwykle ciekawe.

Grzegorz Wagner (trener Farta Kielce): – Gratuluję przeciwnikom zwycięstwa. To był bardzo fajny mecz, który się pewnie świetnie oglądało. Spotkanie trwało prawie dwie godziny, mimo że przecież rozegrane zostały tylko 3 sety. Gdyby odliczyć pomyłki przy zagrywkach, to można stwierdzić, że innych błędów prawie w tym spotkaniu nie było. Co prawda przegraliśmy, ale muszę pochwalić chłopaków za walkę. Resovia w niewielu elementach była od nas lepsza. Nasza gra była porównywalna do gry przeciwnika, ale tylko do czasu, gdy nadchodziły końcówki setów. W decydujących momentach czegoś nam zabrakło i dlatego też przegraliśmy drugiego oraz trzeciego seta. Bardzo szkoda tej porażki, ale zabrakło nam tego siatkarskiego szczęścia. Pierre Pujol ma problemy z plecami. To nie jest tak, że dzisiaj nie mógł zagrać. Po prostu nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia urazu i daliśmy mu odpocząć, bo czeka nas teraz bardzo ważne spotkanie w Częstochowie. Z bólem gra się niezbyt komfortowo, ale Pierre już za dwa dni powinien dojść do siebie.

Olieg Achrem (MVP meczu, siatkarz Resovii Rzeszów): – Bardzo koncentrowaliśmy się przed tym spotkaniem, bo wiedzieliśmy, że będzie nas tu czekała ciężka przeprawa. Gospodarze zastosowali bardzo mocną i ryzykowną zagrywkę. Fajnie, że wygraliśmy, ale jeszcze bardziej cieszy to, że zainkasowaliśmy 3 punkty, mimo że nie zagraliśmy najlepszej siatkówki.Maciej Pawliński (kapitan Farta Kielce): – Mecz był wyrównany i dzięki temu ciekawy dla publiczności. Niestety o naszej przegranej zadecydowały błędy w końcówkach. Szczególnie szkoda drugiej partii seta, gdzie mieliśmy dwie piłki setowe. Trzeba wyciągnąć wnioski, aby te decydujące fazy setów należały już do nas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved