Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Debiut Jastrzębskiego Węgla w liczbach

KMŚ: Debiut Jastrzębskiego Węgla w liczbach

W swoim pierwszym meczu na KMŚ siatkarze Jastrzębskiego Węgla we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła byli lepsi od Paykanu Teheran. Obie ekipy nie ustrzegły się błędów, Irańczycy oddali w ten sposób jastrzębianom 26 ‘oczek', otrzymując 13.

To właśnie ilość niewymuszonych błędów własnych była największym problemem podopiecznych trenera Akbariego, Irańczycy wielokrotnie popełniali błąd ustawienia, dodając do tego autowe zagrania w ataku i błędy popełnione bezpośrednio na zagrywce. Ostatecznie na przestrzeni trzysetowego meczu siatkarze Paykanu Teheran popełnili aż 26 niewymuszonych błędów własnych. Punkty oddawane w ten sposób przez jastrzębian były przede wszystkim efektem ryzyka podejmowanego w polu serwisowym, w całym meczu podopieczni Lorenzo Bernardiego oddali rywalom 13 ‘oczek’.

Indywidualnie w szeregach Jastrzębskiego Węgla najlepiej zaprezentował się Zbigniew Bartman. Kapitan jastrzębian był nie tylko najlepiej punktującym, ale także najskuteczniej atakującym zawodnikiem swojego zespołu. Na przestrzeni trzysetowej rywalizacji Zbigniew Bartman zdobył 11 ‘oczek’ z czego 9 bezpośrednio atakiem. Na 13 wykonywanych ataków przyjmujący Jastrzębskiego Węgla popełnił tylko jeden błąd, trzykrotnie ataki Bartmana podbijali w obronie zawodnicy Paykanu. Dzięki temu efektywność zagrań kapitana zespołu z Jastrzębia-Zdroju wynosiła 69,23%. Rezultaty pozostałych jastrzębian wyglądały równie pozytywnie, Michał Łasko na 11 ataków zdobył 6 punktów, kończąc spotkanie z notą 54,55%, nieznacznie niższy wynik (50%) na swoim koncie zapisał zdobywca 6. ‘oczek’ przy 12 atakach – Michał Kubiak. Po drugiej stronie siatki żaden z zawodników nie przekroczył 50%- progu efektywności zagrań w ataku. Najlepiej punktujący Paykanu Teheran – Reza Safaei na 15 piłek otrzymanych od swojego atakującego 6 zamienił bezpośrednio w punkt, popełniając trzy błędy. Gra lidera Irańczyków pozwoliła na uzyskanie rezultatu na poziomie 40% skuteczności zagrań. Kolejni sklasyfikowani zawodnicy z Teheranu to Mohssen Andalib oraz Alireza Mobasheri, uzyskujący odpowiednio skuteczność na poziomie 33,33% i 15,38%.

Mankamentem w grze jastrzębian na początku spotkania była gra w bloku. Najczęściej rywali na siatce zatrzymywał Russell Holmes, który przy dwóch punktach zdobytych w tym elemencie uzyskał notę 0,67 punktowego bloku na set. Do wyniku Amerykanina po jednym ‘oczku’ dodali Michał Łasko i Raphael Margarido (Vinhedo). Najkorzystniej w tym elemencie wśród Irańczyków zaprezentował się Philippe Barca -Cysique, zapisując na swoim koncie dwa bloki punktowe (średnia 0,67 bloku na set).Bezpośrednio na zagrywce zdecydowanie lepiej pokazali się podopieczni Lorenzo Bernardiego. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bezpośrednio w polu serwisowym zdobyli 9 punktów, przy dwóch asach serwisowych rywali. Najwięcej – po dwie zagrywki punktowe – na swoim koncie zapisali Zbigniew Bartman i Russell Holmes. Dystans dzielący obie ekipy najlepiej potwierdzają także statystyki pokazujące procent idealnego przyjęcia. W gronie podopiecznych trenera Akbariego po jednym punkcie, zdobytym w tym elemencie, odnotowali  Parviz Pezeshki i Vali Nourmohammadi.

Najlepszy w zestawieniu przyjmujących Jastrzębskiego Węgla okazał się Paweł Rusek – libero jastrzębian nie popełnił żadnego błędu bezpośrednio w przyjęciu, kończąc mecz z notą 75%. Zdecydowanie słabszy rezultat uzyskał kolejny z zawodników Lorenzo Bernardiego – Michał Kubiak. Przyjmujący zespołu z Jastrzębia-Zdroju na przestrzeni trzysetowego meczu dziesięciokrotnie przyjmował serwisy rywali, 3 zagrywki dogrywając do Vinhedo idealnie w punkt, popełniając jeden niewymuszony błąd (20%). Jeszcze niższą notę uzyskał najlepszy z Irańczyków lider Paykanu – Philippe Barca-Cysique – przyjmował 17,65% serwisów.

   Jastrzębski Węgiel              Paykan Teheran
Punkty:
1. Zbigniew Bartman 11 pkt 1. Reza Safaei 7 pkt
2. Michał Łasko 8 2. Hesam Bakhsheshi 7
3. Michał Kubiak 7 3. Mohssen Andalib 4
Atak:
1. Zbigniew Bartman 9 pkt 1. Reza Safaei 6 pkt
2. Michał Łasko 6 2. Hesam Bakhsheshi 6
3. Michał Kubiak 6 3. Jean Abi Chedid 4
Blok:
1. Russell Holmes 2 pkt 1. Philippe Barca-Cysique 2 pkt
2. Michał Łasko 1 2. Reza Safaei 1
3. Raphael Margarido 1 3. Hesam Bakhsheshi 1
Zagrywka:
1. Russell Holmes 2 pkt. 1. Parviz Pezeshki 1 pkt
2. Zbigniew Bartman 2 2. Vali Nourmohammadi 1
3. Ashlei Nemer 1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved