Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Brazylijski Sollys Nestle Osasco wygrał na inaugurację

KMŚ: Brazylijski Sollys Nestle Osasco wygrał na inaugurację

Siatkarki Sollys Nestle Osasco udanie rozpoczęły zmagania w Klubowych Mistrzostwach Światach rozgrywanych w Doha. Rywalizujące w grupie B zawodniczki z Brazylii pokonały w czterech setach Chang Bangkok z Tajlandii.

Dzięki blokom Samary Almeidy oraz Adenizii Silvy Brazylijki już od początku premierowej odsłony znalazły się na prowadzeniu (4:1). Siatkarki z São Paulo miały jednak problemy z utrzymaniem przewagi i w ciągu seta trzykrotnie pozwoliły się dogonić Azjatkom. Dopiero przy stanie 10:8 zawodniczki z Ameryki Południowej okrzepły i rozpoczęły festiwal świetnej gry, zwieńczony zwycięstwem 25:17.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg do pierwszej części. Zawodniczki Sollysu prowadziły nieznacznie na pierwszej przerwie technicznej (8:7) i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku (11:10, 12:10, 14:12). Dobry okres gry miały Karine Souza i Juliana Costa. To po akcjach tych dwóch zawodniczek Sollys był lepszy również na drugiej przerwie technicznej (16:14). Brazylijki zaczęły jednak popełniać błędy w ataku, które w połączeniu ze świetnymi atakami w wykonaniu Onumy Sittirak sprawiły, że w końcówce losy seta były nadal sprawą otwartą (20:19, 21:20). Wówczas dwukrotnie skutecznym blokiem popisały się Silva oraz Ivna Marra, co podcięło skrzydła siatkarkom z Tajlandii.

Trzecia odsłona była kopią poprzednich partii. Podopieczne Luizomara Moury prowadziły zarówno na pierwszej, jak i drugiej przerwie technicznej i wydawało się, że kwestia zwycięstwa w meczu już się rozstrzygnęła. Tym bardziej, że po pojedynczym bloku w wykonaniu Mary było 24:21. Wówczas siatkarki z Bangkoku zaczęły kapitalnie grać w obronie, a w kontratakach niezwykle skuteczna była Wilavan Apinyapong, wspierana przez Amporn Hyaphę. Zawodniczki Chang zdobyły pięć punktów z rzędu i ich wygrana w trzeciej odsłonie stała się faktem.

Czwarta odsłona to już zacięta walka z obu z stron. Wprawdzie na obu przerwach technicznych nieznacznie lepsze były Brazylijki, jednak nie potrafiły sobie zbudować przewagi, pozwalającej na bezpieczne prowadzenie gry. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce. Przy stanie 22:21 dla Sollysu Sittarak popisała się pojedynczym blokiem, a chwilę później dołożyła punkt atakiem i to Tajki wyszły na prowadzenia 23:22. W końcówce jednak charakter pokazała Costa, która wzięła na siebie ciężar gry w ataku. To właśnie po ataku kapitan Sollysu Brazylijki wygrywały 25:24, a pojedynczy blok w wykonaniu tej zawodniczki był kropką nad i.

Sollys Nestle Osasco – Chang Bangkok 3:1
(25:17, 25:21, 24:26, 26:24)

Sollys: Marra (22), Almeida (17), Silva (12), Souza K. (6), Costa (15), Brait (libero) oraz Souza L., Papini, Gosling i Periera
Chang: Thinkaow (15), Sittiriak (15), Apinyapong (20), Hyapha (6), Tomkom, Kanthong (12), Pannoy (libero) oraz Kaensing (1), Luangtonglang, Chaisri, Sukmak i Buakaew (libero)

Powiedzieli po meczu:
Luizomar Moura, trener Sollysu: – Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Przeciwnik ma mocne zawodniczki, a gra przeciwko zespołowi z Azji to cenne doświadczenie dla mojej drużyny. Zagraliśmy bez pięciu zawodniczek, uczestniczących w Igrzyskach Panamerykańskich.

Juliana Costa, kapitan Sollysu: – Jestem zadowolona z wyniku. Graliśmy z silnym rywalem. Mogłyśmy jednak rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść już po trzecim secie.

K. Radchatagriengaki, trener Chang: – Brawa należą się obu drużynom. W każdym z setów byliśmy bardzo blisko rywala. Cieszę się, ponieważ w tym roku poprawiliśmy się w porównaniu z poprzednim turniejem. Brazylijkom życzę wszystkiego dobrego w tych rozgrywkach.

Wilavan Apinyapong, kapitan Chang – Gratulacje dla zespołu brazylisjkiego. Rywalki mają mocne i przede wszystkim wysokie zawodniczki. Popełniłyśmy sporo błędów i dlatego przegrałyśmy to spotkanie.

źródło: FIVB, inf. własna