Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rafako ograło lidera

II liga M: Rafako ograło lidera

Po nieudanym meczu ze Spałą II siatkarze z Raciborza pokazali na co ich tak naprawdę stać. Rafakowcy z Rybnika wrócili z tarczą, mimo porażki 16:25 w drugiej partii, udało im się wygrać 3:1 i tym samym wywieźć do Rybnika cenne trzy punkty.

Pierwszą partię spotkania kapitan AZS-u, Aleksander Galiński rozpoczął od asa serwisowego. Rybniczanie zremisowali 4:4, jednak po atakach Lipca i Kawki, błędzie podwójnego odbicia gospodarzy i asie serwisowym Bernysia AZS prowadził 8:4, wtedy o czas poprosił trener Madej. W końcówce seta raciborzanie prowadzili 24:16,  atak Małyszy pozwolił drużynie Volleya na obronienie pierwszej piłki setowej. W kolejnej akcji na podwójnym bloku został złapany Rafał Kubiak, którego po akcji zmienił Patryk Otlik . Seta zakończył atak Michała Bernysia.

Na początku drugiego seta na podwójny blok Bernysia i Cieślara zatrzymał Bartosza Inglota . Lipiec splasował za blok i zdobył 2 oczko dla AZS-u. Na zagrywce stanął Rafał Kubiak i posłał asa serwisowego. W dalszej części gry zaczął punktować TS Volley, a goście zdołali ugrać zaledwie 16 oczek.

Trzecia partia wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu siatkarzy Witolda Galińskiego. Każdą akcję zamieniali na punkty i od stanu 10: 8 uciekli przeciwnikom z wynikiem i tym samym kontrolowali przebieg seta.

W ostatnim secie goście z Raciborza grali punkt za punkt do stanu 13:13, zagrywkę zepsuł Małysza, a blok Aleksandra Galińskiego i Bartosza Kawki zatrzymał Jarugę. Przy prowadzeniu rafakowców 23:17 Michała Bernysia zastąpił Mateusz Władarz, który w następnej akcji ustawił z Kawką skuteczny, punktowy blok na Ignlocie. Skutecznym atakiem Wardy rybniczanie obronili pierwszą piłkę meczową dla AZS-u. Na boisko za Władarza wrócił Bernyś, do którego Galiński posłał piłkę, a ten zakończył mecz i tym samym raciborscy siatkarze wywieźli z Rybnika komplet punktów.

TS Volley – Rafako Racibórz 1:3
(20:25, 25:16, 15:25, 18:25)

Volley: Rybarczyk, Warda, Jaruga, Lip, Łata, Terlecki, Łyczko oraz Małysza, Graff, Stajer, Inglot S. i Inglot B.
Rafako: Galiński, Lipiec, Kubiak, Bernyś, Cieślar, Kawka, Taterka oraz Władarz, Kućma i Otlik.

Wypowiedzi pomeczowe:
Ten mecz pokazał nasze prawdziwe oblicze, odrodziliśmy się po zeszłotygodniowej porażce, dzisiaj zagraliśmy na swoim poziomie. Trenowaliśmy przez cały tydzień z pełną determinacją, nie ukrywam zadowolenia że trener dał mi szanse pograć. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że wygramy, jednak spodziewałem się tego raczej po pięciosetowej walce – mówił Bartosz Kawka.

Mecz ze Spałą mi nie wyszedł – może dlatego, że za bardzo chciałem. Ten mecz też nie wyszedł, ale cieszę się że do końca się nie załamałem i mogłem kontynuować grę po zmianie – powiedział przyjmujący RAFAKO, Rafał Kubiak.