Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki bezkonkurencyjne w meczu z MCKiS Jaworzno

II liga K: Sokolanki bezkonkurencyjne w meczu z MCKiS Jaworzno

Podczas pierwszego spotkania we własnej hali w Szopienicach AZS AWF Sokół 43 Katowice, podejmował drużynę z Jaworzna. Mecz trzeciej kolejki należał zdecydowanie do zawodniczek z Katowic, które gładko i sprawnie pokonały rywalki 3:0.

Już od samego początku spotkania dało się zauważyć przewagę sokolanek, które pierwszego seta rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Znakomite zagrywki Karoliny Pawłowskiej, as serwisowy na 5:1 oraz kontrola gry pozostałych zawodniczek, doprowadziły do stanu 7:1. Trener gości poprosił o czas, lecz nawet to nie wyprowadziło gospodyń z równowagi. Grały skupione, wszystkie ataki i bloki były punktowe. Przy stanie 13:5 trener jaworzanek poprosił o kolejną przerwę techniczną. Drużyna MCKiS próbowała podjąć walkę o wygraną w tym secie, ale opanowanie i kontrola gry sokolanek nie pozwoliła im na to, co w rezultacie dało wygraną partię dla drużyny z Katowic.

Kolejna partia to także popis w wykonaniu AZS AWF Sokół 43 Katowice. Znakomite ataki Wandy Cholewy, kontynuacja bardzo dobrych zagrywek Karoliny Pawłowskiej doprowadziły do zwycięstwa w tej partii. Na twarzy zawodniczek z Jaworzna widać było rezygnację, ponieważ nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie grające katowiczanki i ani razu nie objęły nawet jednopunktowego prowadzenia.

Trzecia i ostatnia partia w tym spotkaniu również należała do gospodyń, lecz drużyna MCKiS próbowała powalczyć o zwycięstwo, doprowadzając nawet do stanu 12:12, gdzie po raz pierwszy to trener Zabielny poprosił o czas dla swoich zawodniczek. Kilka słów komentarza przyniosło rezultaty, ponieważ dziewczyny na parkiet wyszły niezwykle skupione i już do samego końca spotkania kontrolowały grę.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano zawodniczkę AZS AWF Sokół 43 Katowice, rozgrywającą a zarazem kapitan drużyny Aleksandrę Filip.

AZS AWF Sokół 43 Katowice: MCKiS Jaworzno 3:0
(25:13, 25:11, 25:18)