Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal Nysa lepsza od siatkarzy z Piły

I liga M: Stal Nysa lepsza od siatkarzy z Piły

W drugiej kolejce I ligi mężczyzn siatkarze Stali Nysa pokonali w czterech setach Jokera Piła. Spotkanie to powinno zakończyć się jednak trzysetowym wynikiem, bo Stal w pierwszej partii prowadziła już 17:12, lecz roztrwoniła tę przewagę.

Stal rozpoczęła spotkanie rewelacyjnie. A dokładniej zrobił to Fijałek, posyłając dwa asy serwisowe. Gospodarze bronili i kontrowali (13:7), blokowali (17:12) i rywale nie mogli wiele zdziałać (21:17). W końcówce stało się jednak coś dziwnego. Błędy i złe ataki oraz sześć punktów z rzędu Jokera dało mu prowadzenie 23:21, którego już nie oddali.

W kolejnym secie wciąż trwał zastój po nyskiej stronie siatki. Po bloku na Bułkowskim Stal przegrywała 7:10, a po dwóch kontrach Przybyła 9:14. Do walki zespół poderwał Kacprzak dwoma kontrami i asem. Zrobiło się 18:20 i nysanie uwierzyli. Błąd pilan i atak Pizuńskiego dały remis 23:23, a po asie Łuki Stal miała piłkę setową. Drugą wykorzystał po obronie Pizuńskiego, dobrym atakiem Karpiewski.

Kolejne dwa sety były popisem podopiecznych trenera Janusza Bułkowskiego. Asy i obrony Fijałka, mocne ataki Łuki, bloki Karpiewskiego i skuteczne kontry Kacprzaka oraz asy Stancelewskiego sprawiły, że wyniki trzeciej partii układał się następująco: 9:7, 15:9, 19:10, 25:11. Jeszcze lepiej zaczęła się czwarta odsłona. Znów brylowali „weterani” Stancelewski i Łuka (7:2). Nie do przejścia był „stalowy” blok (12:6), a po obronach i kontrach było 20:9. W szeregach Stali wdarło się wówczas rozluźnienie, ale przewaga ta była nie do roztrwonienia.

AZS Stal Nysa – Joker Piła 3:1
(22:25, 26:24, 25:11, 25:17)