Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol zwyciężył w trzech setach

I liga M: Pekpol zwyciężył w trzech setach

Pekpol Ostrołęka pokonał drużynę MKS MOS Interpromex Będzin  nie tracąc nawet seta. Wygrana wypracowana została w bardzo dobrym stylu, a na trybunach w ostrołęckiej hali pojawiło się około tysiąc widzów.

W pierwszej partii już od początku podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Taka różnica utrzymywała się aż do stanu 19:15. Wtedy do akcji wkroczyli goście, którzy szybko zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie, mając piłki setowe. Zawodnicy Pekpolu zachowali jednak zimną krew, wytrzymali presję i wygrali seta 29:27. Druga partia była popisem siatkarzy z Ostrołęki. Przez cały set biało-czerwoni grali równo, na wysokim poziomie. Taka gra wystarczyła do zwycięstwa 25:21. Trzeciego seta lepiej rozpoczęli goście, ale w wykonaniu ostrołęckiego zespołu była to tylko cisza przed burzą. Przy stanie 13:13 na zagrywkę wszedł kapitan, Paweł Pietkiewicz, posyłając kilka potężnych „bomb” na drugą stronę. Szybko zrobiło się 17:13 i goście o dobrym wyniku w tym meczu mogli już jedynie pomarzyć. Końcówka zagrana na spokojnie pozwoliła Pekpolowi wygrać seta 25:22 i cały mecz 3:0.

Najlepszym zawodnikiem w tym meczu został wybrany Tomasz Stańczuk.

Pekpol Ostrołęka – MKS MOS Interpromex Będzin 3:0
(29:27, 25:21, 25:22)