Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki Jadaru wracają do domu z trzema punktami

I liga K: Siatkarki Jadaru wracają do domu z trzema punktami

Wielkie emocje towarzyszyły siatkarkom Politechniki Radomskiej od początku batalii ligowej w Pszczynie. W pierwszym secie radomianki pokazały niesamowity charakter i wygrały na przewagi 30:28. Jak się później okazało, było to kluczem do zwycięstwa.

Dużą niespodziankę sprawiły sobie i swoim kibicom siatkarki Jadaru AZS Politechnika Radomska. Trener Jacek Skrok podkreślał, że nie tylko każdy mecz, ale każda akcja dla zespołu jest na wagę złota i jego reprezentantki muszą wyciągać z nich wnioski. Tymczasem wygrany pierwszy set w Pszczynie okazał się kluczem do triumfu w kolejnym. – Sami sobie jednak tę nerwową końcówkę zafundowaliśmy. Prowadziliśmy już 24:21, a w końcu walczyliśmy jeszcze dodatkowe kilkanaście akcji – relacjonował trener Jacek Skrok .

Zanim rywalki otrząsnęły się po tej porażce, radomianki kurczowo trzymały je na dystans. W pewnym momencie zaatakowały i przyniosło to efekt. Co ciekawe, z racji na kontuzję Ciesielskiej, w dwóch ostatnich setach na rozegranie weszła Natalia Karbowska i spełniła swoje zadanie. Trzeba też podkreślić, że radomianki zaskoczyły PLKS skuteczną zagrywką i szczelnym blokiem. – To zwycięstwo dało nam oddech i swobodę przed kolejnymi meczami – ocenił szkoleniowiec.

PLKS Pszczyna – AZS Jadar Politechnika Radomska 0:3
(28:30, 18:25, 21:25)