Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksandar Atanasijević: To był bardzo trudny mecz

Aleksandar Atanasijević: To był bardzo trudny mecz

fot. archiwum

Wczoraj nie dźwigał na sobie ciężaru ataku mistrza Polski, ale na chłodno zgodził się skomentować wydarzenia na boisku i nieco wytłumaczyć tak bolesną porażkę i jednostronne widowisko, jakie Skra sprawiła wczoraj swoim sympatykom - Aleksandar Atanasijević.

Zacznijmy od najtrudniejszego pytania: umiesz wytłumaczyć to, co się stało? Dlaczego przegraliście i to tak boleśnie? Nie urwaliście rywalom nawet seta…

Aleksandar Atanasijević: – To był bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy doskonale, że Zaksa jest bardzo wymagającą drużyną, jedną z najsilniejszych w Polsce, a my graliśmy bez Michała Winiarskiego…

… a Zaksa grała bez Świderskiego czy Gladyra…– Jasne i jak widać oni poradzili sobie z tym lepiej. To dobra drużyna, ale my też nią jesteśmy i w kolejnym meczu udowodnimy swoją wartość.

Pierwszy set padł łupem Zaksy – była wyraźnie lepszą drużyną, ale w drugim to wy wygrywaliście, dominowaliście w każdym elemencie.

– Nie, nie. W pierwszym secie bardzo niewiele dzieliło nas od zwycięstwa, set zakończył się 25:23, więc był wyrównany. Zaksa była niewiele lepsza, dokładnie o te dwa oczka. A drugi set… Hm.. nie mieliśmy za dużo szczęścia. Mamy nadzieję, że dopisze nam bardziej w kolejnych spotkaniach. Ta porażka nie jest aż tak straszna. Myślę, że możemy grać dużo, dużo lepiej i skupić się na tym.

Co jest dla ciebie, jako zawodnika, ważniejsze – dobre rozpoczęcie sezonu – pierwszy, inauguracyjny mecz czy dobre zaprezentowanie się w pierwszym meczu we własnej hali, przed własną publicznością?

– Najważniejsze są zwycięstwa (śmiech) i zdobycie mistrzostwa Polski. Możemy przegrać wszystkie mecze u siebie, ale jeśli obronimy tytuł – będzie ok. Musimy grać dobrze i skupić się właśnie na tym.

To pierwszy oficjalny mecz w Bełchatowie. Pustego miejsca w hali trzeba byłoby naprawdę poszukać, kibice dopisali… Pełne trybuny robią wrażenie?

– Tak, zdecydowanie tak. W Serbii nie ma takiej atmosfery, myślę, że i na świecie nie ma takich kibiców. Ci ludzie są unikalni, wyjątkowi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved