Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Zbigniew Bartman: Naszym celem jest gra w finale

Zbigniew Bartman: Naszym celem jest gra w finale

fot. archiwum

Podopieczni Lorenzo Bernardiego od zwycięstwa rozpoczęli Klubowe Mistrzostwa Świata. -Przyjechaliśmy tutaj żeby wygrać każdy mecz i cały turniej - mówił po meczu Zbigniew Bartman, nie ukrywając ambitnych celów Jastrzębskiego Węgla.

Od spotkania z irańskim Paykanem Teheran rywalizację na parkietach Klubowych Mistrzostw Świata rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie dali najmniejszych szans swoim rywalom. – Wiedzieliśmy, że irański zespół miał pewne problemy, ale my także zmagamy się ze swoimi. Moi zawodnicy grają razem od niedawna i potrzebują jeszcze zgrania, aby nabrać do siebie nawzajem zaufania. Cieszymy się z wygranej i już nie możemy się doczekać kolejnego meczu – mówił, nie kryjąc radości z wygranej swojego zespołu, trener jastrzębian Lorenzo Bernardi.

O przewadze siatkarze z Jastrzębia-Zdroju najlepiej świadczą rezultaty poszczególnych partii, wygranych kolejno do 18, 14 i 14. Dla ekipy Paykanu Teheran mecz z Jastrzębskim Węglem nie był debiutem na turnieju tej rangi, przed rokiem Irańczycy także uczestniczyli w tych rozgrywkach. Doświadczenie sprzed roku nie pomogło Paykanowi, jak zaznaczył trener Akbari, zespół, który zaprezentował się dziś w Katarze w żadnym stopniu nie przypomina ekipy sprzed roku. Po gratulacjach skierowanych w stronę jastrzębian trener Peyman Akbari, odniósł się do samych przygotowań swojego zespołu: – Zaczęliśmy trenować 10 dni temu, a do udziału w takim turnieju należałoby przygotowywać się od dwóch miesięcy. Zespół, który zagrał dzisiaj jest w 80- procentach inny niż ten, który grał rok temu. W dużym stopniu przyczyną tej porażki były nasze własne błędy – mówił na pomeczowej konferencji prasowej.

Jastrzębianie mają za sobą pierwszy krok na drodze do awansu do kolejnej rundy rozgrywek, swoją przygodę z Klubowymi Mistrzostwami Świata kontynuować będą po dwa najlepsze zespoły każdej grupy. Tego, że celem jastrzębian jest awans do finału nie krył kapitan zespołu – Zbigniew Bartman: Jestem zadowolony z tego zwycięstwa. Dla naszego zespołu to dobry początek, ale teraz już koncentrujemy się na kolejnym meczu – mówił po meczu, otwarcie dodając – Przyjechaliśmy tutaj żeby wygrać każdy mecz, i cały turniej. Dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć cel jakim jest gra w finale.Na etapie zmagań grupowych poza Paykanem Teheran rywalami podopiecznych Lorenzo Bernardiego będą zespoły Zenitu Kazań i kanadyjskiego Trinity Western Spartans. Jutro jastrzębian czeka dzień odpoczynku, na siatkarskie parkiety czwarty zespół ostatniej Ligi Mistrzów wróci już w poniedziałek. W kolejnym meczu rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie wymieniany w gronie faworytów do zdobycia tytułu, Zenit Kazań.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved