Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak: Mierzymy naprawdę wysoko

Wojciech Kaźmierczak: Mierzymy naprawdę wysoko

fot. archiwum

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę, pokonując w Bełchatowie mistrzów Polski. - Na ich terenie jest to bardzo ciężkie zadanie, ale byliśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowani - mówił po spotkaniu Wojciech Kaźmierczak.

Przed meczem zapowiadaliście, że chcecie przywieść punkty z Bełchatowa. Mówiono również o zwycięstwie, ale taki wynik jest dużym zaskoczeniem.

Wiemy, jakie postawiliśmy sobie cele. Mierzymy naprawdę wysoko. Jeżeli chcemy coś ugrać, to trzeba wygrywać te mecze. Dzisiaj akurat wygraliśmy ze Skrą 3:0. Na ich terenie to jest bardzo ciężkie zadanie, ale byliśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowani. Wszyscy czujemy się dobrze. Oprócz małych problemów zdrowotnych Jurka Gladyra czy Sebastiana Świderskiego reszta chłopaków jest ok. Zostawiamy kupę zdrowia na treningu, żeby takie mecze rozgrywać w Bełchatowie i wywozić stąd cenne punkty.

Jak oceniłby pan system challenge, który był dzisiaj dosyć często używany ?Po raz kolejny chyba 90% challenge’ów wyszło na korzyść drużyny, która je brała, więc to dobra sprawa. Rzeczywiście jest mniej tych awantur na boisku, niepotrzebnych rozmów pod siatką między zawodnikami. To jest zupełnie niepotrzebne, my się tutaj wszyscy znamy poza boiskiem i takie sytuacje nie należą do miłych. Te challenge to bardzo fajna sprawa i dużo one pomagają.

Poprzedni sezon był dla Zaksy bardzo udany, ale w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi na pewno chcielibyście osiągnąć coś więcej. Czy będziecie w stanie grać ze Skrą na takim poziomie, by odebrać jej mistrzostwo bądź puchar Polski ?

To się okaże na pewno pod koniec kwietnia. Pojedyncze mecze można wygrywać, ale wiadomo że później przychodzi play-off i tam są najważniejsze mecze. W rundzie zasadniczej trzeba sobie ustawić jak najlepszą pozycję do play-off’ów. Na dzień dzisiejszy chcemy wygrywać set za setem, mecz za meczem i to jest dla nas najbliższy cel. Mamy na pewno wysoko postawioną poprzeczkę, sami ją sobie zawieszamy. Chcemy powtórzyć sukcesy z zeszłego sezonu, bo trzy razy być w finale: pucharu i mistrzostw Polski oraz pucharu CEV to naprawdę jest coś wspaniałego. Chcielibyśmy coś wygrać, ale co będzie to zobaczymy. Sezon jest długi, liga jest coraz mocniejsza, nowi zawodnicy wzmacniają drużyny, więc na pewno będzie ciekawie.

A co może pan powiedzieć o Lidze Mistrzów ?

Skupiamy się na razie na swoim „podwórku” ligowym. Na Ligę Mistrzów jeszcze przyjdzie czas. Mamy co prawda jeszcze 2 tygodnie do pierwszego meczu, ale trzeba się skupić na razie na meczach w naszej lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved