Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > PlusLiga Kobiet w Toruniu, w nowej hali? W 2015 roku

PlusLiga Kobiet w Toruniu, w nowej hali? W 2015 roku

fot. archiwum

Za kilka lat Toruń, już w nowej hali, ma organizować mecze kobiecej PlusLigi. Taki jest plan działaczy Budowlanych. Klub ma nowego sponsora, firmę Budlex. Ta zapewni mu finansową stabilizację przynajmniej przez trzy lata.

Siatkarki Budowlanych – prowadzone przez trenerów Mariusza Soję i Jerzego Wawrzyna – to zawodniczki związane z Toruniem albo rodzinnie, albo np. ze względu na studia rozpoczęte na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Zespół będzie od tego sezonu występował nie tylko pod nowym logo, ale i zmienioną nazwą – jako Budlex Budowlani.

Firma związała się umową z klubem na trzy lata – do 2014 r. Prezes Budleksu Igor Pawłowski: – Nie funkcjonujemy w próżni, tylko w mieście, z którym związani jesteśmy od 24 lat. Dlatego w miarę swoich możliwości chcemy być zaangażowani w jego życie. Częścią tego miasta jest siatkówka kobiet klubu Budowlani, istniejąca tu od ponad 50 lat. Dostrzegamy potencjał w tej drużynie, dlatego uznaliśmy, że warto jej pomóc.Co taki sponsor oznacza dla drużyny siatkarek, które już rozpoczęły rywalizację w II lidze, a w sobotę rozegrają pierwsze spotkanie we własnej hali?

Soja: – Cel jaki przedstawił nam zarząd jest jasny: awans do I ligi. Być może uda się go zrealizować już w tym sezonie. Jeśli nie – to w kolejnym. A w przyszłości chodzi o to, by awansować do Plus Ligi i grupy najlepszych zespołów w Polsce.

Soja argumentował, dlaczego warto angażować się w to, by Toruń miał siatkarską drużynę na miarę najwyższej ligi. – To ogromna promocja miasta, wiele transmisji telewizyjnych. Warto się o to bić.

Przyznaje jednak, że nie zna potencjału rywalek toruńskich siatkarek. – Nie graliśmy z tymi zespołami, trudno o nich cokolwiek konkretnego powiedzieć. Materiały z ich meczów są skąpe. W II lidze raczej nie nagrywa się meczów, więc trudno później o informacje o zawodniczkach.

Torunianki pierwszy mecz już z nowym sponsorem rozegrają dzisiaj. O g. 18 w hali ZS nr 28 na ul. Przy Skarpie podejmą Sobieskiego Lublin. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Prezes toruńskiego klubu Jarosław Hausman przyznał, że niedawno rozmawiał o przyszłości siatkówki w mieście z działaczami okręgowego związku. – Powiedziałem, że największy problem jest w tym, że nie możemy na razie równać się pod tym względem z Bydgoszczą (w niej zarówno męska jak i kobieca drużyna gra w najwyższej klasie – red.). Ale obiecałem prezesowi (związku – red.), że w ciągu pięć lat wrócimy do PlusLigi.

Dla magistratu budowa silnej drużyny siatkarskiej w mieście to m.in. okazja do wypełnienia hali widowiskowo-sportowej, która powstaje przy ul. Bema, a w przyszłym roku ma już być do dyspozycji toruńskich klubów. – Przyszłość toruńskiej siatkówki jest bardzo ważna właśnie w tym kontekście. To oczywiście wyzwanie – bo potrzeba na taki rozwój coraz większych pieniędzy, ale jednocześnie po to budujemy takie obiekty, by sportowcy mieli gdzie trenować, a kluby organizować mecze, które oglądają mieszkańcy – mówił na  spotkaniu z mediami Jarosław Więckowski, dyrektor magistrackiego wydziału sportu i turystyki.

* więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved