Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Przygotowaliśmy bardzo dobrą taktykę

Piotr Hain: Przygotowaliśmy bardzo dobrą taktykę

fot. archiwum

Po słabym meczu i przegranej z Rzeszowem, olsztyńscy akademicy sprawili niemałą niespodziankę pokonując Częstochowę w trzech setach. - Przygotowaliśmy bardzo dobrą taktykę na drużynę z Częstochowy - mówił środkowy Olsztyna, Piotr Hain.

Jakie wrażenia po pierwszym meczu na własnej hali w tym sezonie?

– Jak wrażenia? Rewelacyjne! Atmosfera naprawdę dopisała. Kibice stawili się na hali licznie jak zawsze i doping był naprawdę super. My na szczęście też daliśmy kibicom powody do radości, bo jednak wynik 3:0 z Częstochową, po tym jak zagraliśmy w Rzeszowie, a jak Częstochowa zagrała z Jastrzębiem u siebie, chyba jest to najlepszą niespodzianką.. Nikt raczej tego nie obstawiał, a my jednak daliśmy radę i naprawdę bardzo się z tego cieszymy .

Kibice mogli zobaczyć dziś zupełnie inna drużynę niż w poprzednim meczu. Co się zmieniło?– Przygotowaliśmy bardzo dobrą taktykę na drużynę z Częstochowy. Tutaj naprawdę sztab wykonał kawał dobrej roboty, a my to dobrze realizowaliśmy i myślę, że to był dobry klucz. Poza tym poprawiliśmy współpracę bloku z obroną i dzisiaj wyglądało to naprawdę dobrze, bo blokowaliśmy dużo ataków częstochowian i zarówno pomagaliśmy tym samym defensywie podbijać te piłki. Także właśnie w tym upatrywałbym głównie tych rzeczy, które poprawiliśmy. Częstochowa nie „kopała" tak bardzo zagrywką jak Rzeszów, zwłaszcza Grozer, także i w tym było nam troszeczkę łatwiej.

Pierwsze dwa sety dość zacięte, trzeci to już wasza dominacja. Częstochowianie nie wytrzymali tego psychicznie czy nie mieli atutów taktycznych, żeby przeciwstawić się waszej grze?

Myślę że jedno i drugie. Po tych dwóch setach wiedzieliśmy, że zawsze ten trzecia partia jest ciężka, bo jednak poziom koncentracji trochę spada i w tym trzeci secie dzieją się różne rzeczy. My sobie na to nie pozwoliliśmy. Podtrzymaliśmy to koncentrację, a myślę nawet, że była jeszcze większa. Poszło parę serii na zagrywce, zbudowaliśmy sobie przewagę i utrzymaliśmy ją do samego końca.

Następny mecz już w środę z warszawską Politechniką. Jak zapatrujecie się na tą drużynę, zupełnie odmienioną w tym sezonie?

– Zgadza się, zupełnie odmieniona drużyna, podobnie jak i nasza. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie. Przygotujemy się jak na każdy mecz. Wyjdziemy po to, żeby wygrać. Jak wskazują wyniki Politechnika wprawdzie przegrała 1:3 z Jastrzębiem, ale wyniki w poszczególnych setach były na styku. Myślę, że właśnie cała liga będzie tak wyglądała. Że każdy z każdym będzie mógł wygrać i każdy z każdym będzie walczył. Na pewno tym samym przysporzymy kibicom siatkarskim dużo ciekawych widowisk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved