Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jakub Skwarek: Jak najlepsza gra w każdym meczu

Jakub Skwarek: Jak najlepsza gra w każdym meczu

fot. archiwum

Warszawska Politechnika nie najlepiej rozpoczęła nowy sezon rozgrywek Młodej Ligi. O poziomie, jaki prezentują zawodnicy i grze w Politechnice opowiada Jakub Skwarek - nowy rozgrywający stołecznego zespołu.

Jak rozpoczęła się Pańska przygoda z siatkówką?

– Moja przygoda z siatkówką rozpoczęła się dawno temu. Mój ojciec był trenerem i często zabierał mnie na treningi. Tak to się potoczyło. Moi rodzice chcieli żebym grał w siatkówkę, ale nigdy nie odczuwałem presji z ich strony. Po prostu tata zabrał mnie na trening, spodobało mi się i tak już zostało.

– W poprzednim sezonie bronił Pan barw częstochowskiego klubu. Aktualnie jest zawodnikiem Politechniki. Jak ocenia Pan poziom warszawskiej drużyny?– W zeszłym roku w Częstochowie głównym celem było szkolenie. Teraz trochę bardziej chodzi nam o wyniki, ale pracujemy także nad jakością naszej gry. Poziom, wydaje mi się, jest nieco wyższy niż ten w Częstochowie, ponieważ kilku chłopaków trenowało z pierwszym składem Politechniki grającej w PlusLidze.

– Jak ocenia Pan współpracę z trenerem Krzysztofem Felczakiem? Czy miał Pan możliwość trenowania pod jego okiem już wcześniej?

– Z trenerem Felczakiem znamy się już jakiś czas. Cieszę się z możliwości współpracy z nim. Troszeczkę ciśnie ale wiemy, że musi to robić (śmiech).

– Oglądając Pana na boisku można odnieść wrażenie że jest Pan stawiany w roli lidera zespołu, ale również dobrego ducha który kiedy trzeba zagrzewa kolegów do walki. Lubi Pan taką rolę w zespole?

– Lubię, bardzo lubię taką funkcję w zespole. Chcę przede wszystkim pomagać chłopakom. W zeszłym roku byłem również kapitanem w Częstochowie i to jak się angażowałem w grę i naszą postawę na boisku mogło zadecydować o tym że zostałem wybrany kapitanem warszawskiego zespołu. Mam nadzieję, że chłopakom to odpowiada.

– Jakie cele stawiacie w tym sezonie ?

– Jak najlepsza gra w każdym spotkaniu. Chcemy z meczu na mecz korygować popełniane przez nas błędy i podwyższać poziom naszej gry. Ale przede wszystkim zależy nam na nabieraniu doświadczenia. Nie mamy żadnego określonego miejsca które chcemy wywalczyć. Chcemy grać jak najlepszą siatkówkę.

* Rozmawiała Anna Hołub (MlodaLiga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved