Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nike bez szans w meczu z warszawską Politechniką

II liga K: Nike bez szans w meczu z warszawską Politechniką

Zespoły Nike Ostrołęka i AZS-u Politechnika Warszawska w rozgrywkach ligowych zawsze prowadziły zacięte boje. Tym razem zdecydowanie lepsze okazały się warszawianki, które w trzech setach pokonały podopieczne Roberta Kupisza.

W doskonałych humorach podeszły do meczu z AZS-em Politechnika Warszawska siatkarki Nike Ostrołęka. Przed tygodniem podopieczne Roberta Kupisza na własnym parkiecie odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując 3:0 beniaminka grupy 3, MMKS Łęczyca. Stołeczne przeciwnie – uległy u siebie Budowlanym Toruń i z pewnymi obawami jechały na mecz do Ostrołęki, gdzie z miejscowym Nike nigdy łatwo się im nie grało. – Do meczu z Nike podeszłyśmy bardzo skoncentrowane. Za wszelką cenę chciałyśmy zatrzeć po sobie złe wrażenie po meczu z Budowlanymi. Stąd sporo nerwowości w pierwszych naszych akcjach – powiedziała po meczu Marta Piekut, środkowa akademiczek z Warszawy.

Po zaciętym początku meczu podopieczne Roberta Strzałkowskiego zaczęły uciekać rywalkom wygrywając pierwszą odsłonę meczu 25:21. Podobnie było w drugim secie, w którym Politechnika była lepsza od Nike o pięć oczek. – Można powiedzieć, że czym dłużej trwał mecz, tym my grałyśmy coraz lepiej. Rozkręcałyśmy się z akcji na akcję – śmiała się zawodniczka Politechniki. W trzeciej partii widoczna była zdecydowana przewaga przyjezdnych. – Wychodziło nam wszystko, a w pewnym momencie nasze prowadzenie wynosiło kilkanaście punktów – wyjaśniła środkowa AZS-u dodając, że kluczem do zwycięstwa był mocny i skuteczny blok.

Nike Ostrołęka – AZS Politechnika Warszawska 0:3
(21:25, 20:25, 14:25)