Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grupa Impel kupiła Gwardię i buduje silny zespół

Grupa Impel kupiła Gwardię i buduje silny zespół

fot. archiwum

Wzmocnienie zespołu nowymi zawodniczkami i wzmocnienie zarządu spółki to zmiany, które pomogą drużynie powalczyć o najwyższe miejsca w tabeli. Ubiegłoroczny sezon mocno ugruntował pozycję Impel Gwardii Wrocław w PlusLidze Kobiet.

Piąte miejsce w ubiegłorocznej PlusLidze, pozwoliło wrocławiankom na awans do Challenge Cup. Znakomita organizacja widowisk sportowych, które przyciągały w sezonie tysiące kibiców to potencjał, który Impel będzie rozwijać.

Firma Impel S.A. jako wieloletni partner wrocławskich siatkarek podjęła w bieżącym roku decyzję o przejęciu kobiecego klubu sportowego Gwardia. Impel Volleyball, sportowa spółka akcyjna, powołana w strukturach Grupy Impel do zarządzania drużyną, pozwoli na lepszą promocję siatkówki kobiecej w mieście i na Dolnym Śląsku. Jednym z celów będzie promocja rodzinnego spędzania wolnego czasu na meczach siatkówki. Impel angażuje się od wielu lat w rozwój tej właśnie dyscypliny sportowej i zamierza, poprzez nadzór właścicielski, zwiększyć możliwości finansowania drużyny i realizowania ambitnej strategii Spółki. Determinacja, emocje, rywalizacja i dynamika, dobra atmosfera i radość to cechy, które Grupie IMPEL zawsze towarzyszyły w rozwoju biznesu. Te cechy w jeszcze większym stopniu będą towarzyszyć zespołowi na co dzień, pokazując przy okazji, że sukces w biznesie i sporcie opiera się na tym samym.

– Przejęcie Spółki sportowej było decyzją trudną, wiązało się bowiem z przejęciem całkowitej odpowiedzialności za dziedzinę dość odległą od wszystkich innych dotychczasowych działalności Impela. Śmiało mogę powiedzieć, że przeważyły elementy wynikające ze społecznej odpowiedzialności biznesu – alternatywą było wycofanie się ze sponsoringu i w konsekwencji duże ryzyko znalezienia się drużyny wrocławskiej poza ekstraklasą. Poprzez strategię zabezpieczenia dobrego poziomu finansowania Klubu chcemy utrzymać wspaniały klimat w drużynie, kreowany przez trenera Rafała Błaszczyka, Prezesa Jacka Grabowskiego i pozostałe osoby. Chcemy zadbać o rozwój sportowy zawodniczek oraz polepszyć bazę treningową i rehabilitacyjną. Chcemy wreszcie na stałe zagościć w czołówce PlusLigi Kobiet, ciesząc się z promocji zarówno Wrocławia, Dolnego Śląska, jak i marki Impel. Nasze oczekiwania są ambitne, ale rozpisane jednocześnie na dłużej. Chcemy propagować rolę kobiecej siatkówki, a co za tym idzie, sportu w życiu społeczeństwa. Szczególnie zależy nam na zwiększeniu udziału kobiecej siatkówki w przeżywaniu najlepszych emocji przez Wrocławian. Myślę, że takie nastawienie IMPEL potwierdzają już takie fakty, jak wzmocnienie Zarządu Spółki przez Pana Mariusza Ptaka, wzmocnienie zespołu przez Milenę Rosner i Arielle Wilson oraz rozpoczęcie programu wspierania rozwoju siatkówki młodzieżowej – podkreśla wiceprezes Impel S.A. Józef Biegaj.O planach Impel Gwardii Wrocław mówi Prezes Spółki Impel Volleyball, Jacek Grabowski: Rok temu wspomniałem, że satysfakcjonuje nas awans do europejskich pucharów – dziś gramy ponownie w Challenge Cup. Mówiłem również, że mamy zespół, który jest znakomitym połączeniem doświadczenia i młodości. Dziś zasady również się nie zmieniły i jestem przekonany, że ta drużyna postawi nie jeden, a wiele kroków, aby zdobyć medal mistrzostw Polski, na który we Wrocławiu czekamy już 25 lat. W poprzednim sezonie dziękowałem Spółce Impel za znaczące wsparcie w procesie budowania zespołu. Dziś, mogę z satysfakcją powiedzieć, że Impel jest już w pełni z nami i jesteśmy dziś częścią Grupy z tak rozpoznawalną i uznaną marką. Nowe nazwiska w naszym zespole najlepiej świadczą o trosce Impela o swoją najmłodszą gałąź – Impel Volleyball S.A. Jako Prezes Zarządu nowej Spółki chciałbym poprowadzić ją do sukcesów sportowych i organizacyjnych godnych grupy kapitałowej Impel. Wierzę, że zbliżający się sezon będzie przełomowy dla wrocławskich siatkarek, a zespół Impel Gwardii będzie znakomicie reprezentować Wrocław i Dolny Śląsk nie tylko w PlusLidze Kobiet, ale także w europejskich rozgrywkach Challenge CUP. Zapraszam wszystkich sympatyków, kibiców, sponsorów oraz media na niezwykle ciekawie zapowiadające się rozgrywki 2011/2012 w piłce siatkowej kobiet. Jestem przekonany, że Impel Gwardia Wrocław będzie serwować wyłącznie mega emocje – dodaje Grabowski.

Trenerem zespołu w sezonie 2011/2012 jest ponownie Rafał Błaszczyk, trener, który w poprzednim sezonie poprowadził zespół do 5. miejsca w PlusLidze Kobiet oraz awansu do europejskich pucharów.

Do zespołu w sezonie 2011/2012 dołączyła znakomita siatkarka – Milena Rosner, która wzmocniła skład Impel Gwardii Wrocław. – Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno Wrocławia – to niezwykle urokliwe miasto – szczególnie piękny jest wrocławski rynek, jak i wspaniałej atmosfery w drużynie. Trener i dziewczyny z zespołu przyjęły mnie niezwykle ciepło. Wszystko przebiega bardzo sprawnie pod każdym względem. Wierzę, że już niedługo będę miała okazję wraz z całą drużyną dostarczać niezapomnianych sportowych emocji wrocławskim kibicom – mówi nowa zawodniczka Impel Gwardii Wrocław.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved