Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Opadły nam ręce

Fabian Drzyzga: Opadły nam ręce

fot. archiwum

Częstochowianie po ostatnim meczu z Jastrzębiem byli faworytami w starciu z AZS-em Olsztyn. Wyjechali jednak bez punktu. - Nie wykorzystywaliśmy kontr i zaczęliśmy popełniać juniorskie błędy. Zagraliśmy bardzo słabo - mówił po spotkaniu Fabian Drzyzga.

Sensacyjne zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem w I kolejce, a w II słabe spotkanie z AZS-em Olsztyn. Czym spowodowana była wasza słaba gra?

– Myślę, że to wynikło już z samego spotkania, w jego trakcie. Na początku wiadomo – zawsze są jakieś nerwy, potem mieliśmy kilka kontr i ich nie wykorzystaliśmy. Wiadomym jest, że potem trudno się gra, wprowadza się lekka nerwowość w naszą grę, ale myślę, że w generalnie każdy zespół. My nie wykorzystywaliśmy tych kontr i zaczęliśmy popełniać juniorskie błędy. Zagraliśmy bardzo słabo. Brawa dla Olsztyna za to, że to wykorzystał.

O ile pierwsze dwa sety to dość wyrównana w gra, to trzeci set to już totalna wasza porażka…

Źle zaczęliśmy, potem opadły nam ręce i przestaliśmy wierzyć w to, że można wygrać to spotkanie. Olsztynowi pomogła jeszcze publika i tak to wyglądało.Olsztyn w pierwszym swoim spotkaniu przegrał po bardzo słabym meczu z Resovią. Czy spodziewaliście się, że dziś tak trudno będzie zdobyć tu punkty?

– Przyjeżdżaliśmy tu z takim nastawieniem, że będzie to przynajmniej długi mecz, bo patrząc optymistycznie, my ostatnio wygraliśmy, a Olsztyn nie. Ale tak, jak mówię, w tym meczu nie mieliśmy prawa wygrać nawet jednego seta, popełnialiśmy takie błędy, że ręce opadały.

Następny mecz już w środę z Fartem Kielce, co musicie poprawić w swojej grze, aby to następne spotkanie wyglądało lepiej?

Myślę, że jedyna opcja to zapomnieć o tym spotkaniu i do niego nie wracać. Umiemy grać w siatkówkę i dobrze o tym wiemy. Musimy zrobić wszystko, żeby o nim nie myśleć. Gramy już w środę, mam nadzieję, że publika nam pomoże i że sami dobrze nastroimy głowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved