Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antonin Rouzier: Styl gry Pawła bardzo mi odpowiada

Antonin Rouzier: Styl gry Pawła bardzo mi odpowiada

Mimo że nie został zawodnikiem meczu, bez niego zwycięstwo zespołu z Kędzierzyna nie byłoby tak oczywiste. Na krótkie podsumowanie meczu dla Strefy Siatkówki zgodził się atakujący wicemistrza Polski, Antonin Rouzier.

Po tak genialnym meczu powinnam cię chyba przedstawić jako Król Antonin Rouzier Pierwszy!

– (śmiech) To bardzo miłe.

To nie kurtuazja. Zaliczyłeś naprawdę świetny występ. W pierwszym secie w pierwszych dziesięciu akcjach naliczyłam ci pięć obron, a przecież jesteś atakującym. Kibice innych drużyn powinni drżeć przed meczami z Zaksą, jeśli będziesz w takiej formie

Mam nadzieję, że będę. Myślę, że nam dzisiaj po prostu bardzo dużo rzeczy wychodziło i splotło się to w całość, która dała świetny wynik. Natomiast jeśli chodzi o współpracę z Pawłem Zagumnym, to mogę powiedzieć, że układała się ona  bardzo dobrze. Styl gry Pawła bardzo mi odpowiada.

Spodziewaliście się, że to spotkanie skończy się tak szybko? Wszystkie trzy sety wygraliście bardzo pewnie. Wydawało się, że to łatwy, banalny mecz.

Nie, zdecydowanie się nie spodziewaliśmy, że zakończymy go w trzech odsłonach. Byliśmy przekonani, że będzie to strasznie trudny mecz i dokładnie taki był. Gra z mistrzem zawsze jest trudna, ale udało nam się dzisiaj wygrać. To naprawdę niesamowita sprawa. Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Jestem naprawdę szczęśliwy.

Gdybyś musiał wskazać klucz do zwycięstwa – jeden element, jakim pokonaliście mistrza Polski, to byłby to…

Wskazałbym chyba zagrywkę. Myślę, że ze Skrą można wygrać tylko wtedy gdy zagrywa się naprawdę mocno.

Wróćmy w takim razie do waszych dzisiejszych rywali. Nie pamiętam kiedy ostatnio na tablicy wyników w Bełchatowie było 3:0 dla zespołu przyjezdnego.

Też jestem zaskoczony. Dzisiejszy dzień jest dla nas naprawdę cudowny (uśmiech).