Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Nowy klub Roberta Szczerbaniuka

Nowy klub Roberta Szczerbaniuka

fot. archiwum

We wtorek w II lidze, a w środę w I lidze rozpoczęły się rozgrywki w Amatorskiej Lidze Siatkówki TKKF. W zespole beniaminka I ligi, drużynie Wkręt-met, został zgłoszony były reprezentant Polski i gracz AZS-u Częstochowa Robert Szczerbaniuk.

Jak podliczyli organizatorzy rozgrywek – to już 38. sezon ALS-u w Częstochowie. Tytułu bronić będzie Budmar V.C.T., który przed obecnym sezonem osłabił swój skład. Teoretycznie najsilniejsze składy zbudowały Pepsi oraz Mederi. W czwórce powinna się znaleźć też silna drużyna Centralnej Szkoły PSP, która w swym składzie ma zawodników choćby z II-ligowym doświadczeniem (np. Mateusz Auguścik ). Czarnym koniem rozgrywek, który może dużo namieszać, jest beniaminek Wkręt-met. Drużyna w swoim składzie zgłosiła do gry byłego reprezentanta Polski i AZS-u Częstochowa Roberta Szczerbaniuka. We Wkręt-mecie ma grać również dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski.

Szczerbaniuk ma być gwiazdą ALS-u. To medalista mistrzostw świata i Europy juniorów. W kolekcji ma też m.in. złote i srebrne medale mistrzostw Polski oraz zwycięstwa w Pucharze Polski w barwach Mostostalu Kędzierzyn, Skry Bełchatów i AZS-u Częstochowa.

Drużyny w I lidze swoje mecze będą rozgrywać w piątki (jeden mecz w środę) w hali MOSiR-u Częstochowianka przy ul. Rejtana. Drużyna Szczerbaniuka Wkręt-met swój pierwszy mecz ma zaplanowany na piątek na godz. 21. Zmierzy się z mistrzem ALS-u Budmarem. Początek piątkowych spotkań o godz. 18.Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved