Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Błoński: Oferta z Gorzowa była optymalna

Michał Błoński: Oferta z Gorzowa była optymalna

fot. archiwum

- Po spadku z Pamapolem Wieluń z ekstraklasy szukałem jak najmocniejszej drużyny, z ambitnymi celami, w której będę miał szansę częstych występów - mówi Michał Błoński, który przed sezonem zasilił szeregi GTPS-u Gorzów Wielkopolski.

–  Powstał tutaj silny zespół, z wieloma znanymi nazwiskami. Pierwszy namawiał mnie Bartek Neroj, z którym wychowałem się w Tomaszowie Mazowieckim. Potem wszystkie szczegóły ustalałem z Krzysztofem Śmigielem – przyznał Gazecie Lubuskiej Michał Błoński, który w ubiegłym sezonie bronił barw Pamapolu Wieluń. Siatkarz długo zastanawiał się nad nowym klubem. Jego wybór padł w końcu na GTPS, z którym przyjmujący chciałby powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zadanie to będzie jednak bardzo trudne. Od nowego sezonu pojawią się bowiem nowe zasady awansów i spadków z PlusLigi, bowiem zespoły będą musiały spełnić znacznie szersze kryteria licencyjne. – W szatni zrobiło się smutno, bo nawet wygranie pierwszej ligi nie zagwarantuje nam awansu do ekstraklasy. Podejrzewam, że taki sam nastrój panuje w innych klubach – przyznaje nowy siatkarz GTPS-u. – Tutejsze środowisko stać na zbudowanie niezłej drużyny, awans do ekstraklasy i zgromadzenie budżetu, potrzebnego do walki w elicie. Ale nie na siatkarską NBA.

Aby myśleć o możliwości przeniesienia się do ekstraklasy, gorzowianie muszą jednak w kolejnych meczach grać lepiej niż w spotkaniu inaugurującym rozgrywki w I lidze. GTPS w szybkich trzech setach uległ bowiem siatkarzom Energetyka Jaworzno. – Sami nie potrafimy zrozumieć, jakie są przyczyny wpadki w Jaworznie. Podświadomie chcieliśmy chyba wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Nie ma się co tłumaczyć późnym przyjazdem i formą rywali. Możemy tylko przeprosić naszych kibiców i obiecać im, że w sobotę powalczymy z lubinianami o każdy punkt – zapowiedział Błonski, który swoje pierwsze spotkanie w nowym sezonie rozpoczął w pierwszym składzie gorzowskiego zespołu.*Cały wywiad Roberta Gorbata w Gazecie Lubuskiej.

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved