Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maja Tokarska: Gwardia ma duże szanse w Pucharze CEV

Maja Tokarska: Gwardia ma duże szanse w Pucharze CEV

fot. archiwum

Już niedługo swoje rozgrywki zainauguruje PlusLiga kobiet. Gwardia Wrocław dodatkowo zagra też w Challenge Cup. O szansach Gwardii w tych rozgrywkach i samym zespole rozmawialiśmy z byłą już zawodniczką tej ekipy, Mają Tokarską.

Michał Mituła: Sezon 2010/2011 dla Gwardii był różniącym się od poprzednich. Jak możesz opisać swoje odczucia?

Maja Tokarska: – Grałam w Gwardii pierwszy sezon, więc trudno mi się odnieść do poprzednich lat. Pod względem sportowym myślę, że Gwardia zanotowała „mały skok" awansując z 8 miejsca na 5. To duży sukces naszej drużyny, gdyż zostawiłyśmy za sobą Łódź, czy Bydgoszcz, a w dodatku wywalczyłyśmy grę w pucharach. Poprawiła się też otoczka klubu. Z opowiadań dziewczyn, czy trenera wiem, że znacznie polepszyła się sytuacja na trybunach, coraz więcej ludzi angażuje się w sprawy drużyny. Oprawa meczów, atrakcje dla kibiców, cykl artykułów w „Gazecie Wyborczej" czy też rozegranie meczu VIP-ów w celach charytatywnych, to wszystko były bardzo pożyteczne działania marketingowe.

Który z meczów w Gwardii był dla ciebie takim, o którym nie zapomnisz?

– Mecz w Bielsku wygrany przez nas 3:0, mecz w rundzie rewanżowej w Mielcu, mecz z Dąbrową w play-off… a tak właściwie to wszystkie wygrane mecze były wyjątkowe.Jak pracowało ci się w takim zespole, jak Gwardia, mam na myśli na przykład współpracę z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym?

– Pracowało mi się bardzo dobrze. Nie bez kozery w całej Polsce mówi się o Gwardii w samych superlatywach, a doniesienia o dobrej atmosferze w drużynie nie są mitem. Trener Błaszczyk, oraz reszta sztabu szkoleniowego dobrze radziła sobie z wyzwaniem, jakim jest praca z kobietami. Jesteśmy dość chimeryczne, często strzelamy "fochy", jednak udało się nam zaakceptować siebie jako jedność, tworzyłyśmy zgrany zespół.

Mimo, że w następnym sezonie nie będziesz grała w Gwardii, to czy dajesz szanse tej ekipie w Challenge Cup?

Tak, Gwardia ma ogromne szanse w tym pucharze. Już dwa lata temu dziewczyny bardzo daleko zabrnęły w tych rozgrywkach.Tak może być również w nadchodzącym sezonie. Wszystko zależy, na jakie drużyny trafią.

Jesteś powołana do kadry narodowej. Jak odebrałaś wyróżnienie?

– Bardzo się ucieszyłam.

rozmawiał Michał Mituła (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved