Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner liczy na Nilssona i zwycięstwo z Resovią

Grzegorz Wagner liczy na Nilssona i zwycięstwo z Resovią

fot. archiwum

- Musimy zagrać bardzo dobrze w każdym elemencie - dzięki temu możemy wygrać z Resovią. Nie jest to łatwe, o czym przekonaliśmy się w Kędzierzynie-Koźlu. Zabrakło nam skrzydeł, gdzie atakujący i przyjmujący postawiliby się ZAKSIE - mówi Grzegorz Wagner.

Niepotrzebnie wygraliśmy z ZAKSĄ w Memoriale. Oczywiście wiedzieliśmy, że rywal jest silniejszy, ale gdzieś w naszych głowach, w tym w mojej, pojawiła się myśl, że może wygramy po raz kolejny. To myślenie nas usztywniło – dodaje Grzegorz Wagner.

W potyczce w Kędzierzynie-Koźlu kibice w końcu mogli zobaczyć „nowego" Farta w pełnej okazałości. Wagner przekonuje, że kwestia skompletowania składu przerosła jego oczekiwania. – Mam nawet więcej, niż chciałem! Przed rozpoczęciem rozgrywek powróciła sprawa Marcusa Nilssona. Wcześniej rozmowy upadły, ale z inicjatywy Marcusa zostały one wznowione. Czapki z głów za skład, jaki zdołali skompletować prezesi.

Trener Wagner nie kryje zadowolenia z pozyskania takiego siatkarza jak Nilsson. Jego zdaniem Szwed ma ogromny potencjał. – Niekoniecznie pokazał to z ZAKSĄ, ale posiada on dobre warunki fizyczne, skoczność, czy lewą rękę, co jest rzadkością. Do tego dochodzi pułap, który chyba jest jednym z wyższych w Polsce. Nilsson ma wszystko, żeby stać się jednym z najlepszych atakujących w lidze. Mamy w Polsce Antonina Rouziera, Mariusza Wlazłego – szykuje nam się niezły pojedynek atakujących – zaznacza.Kielczanie w najbliższą sobotę zmierzą się w Hali Legionów z Asseco Resovią Rzeszów. Zdaniem Wagnera jego podopieczni nie będą mieli łatwej przeprawy. – Wszystkie zespoły zmieniły swoje szóstki i charakterystykę gry. Wśród nich jest Resovia. Poznanie siły drużyn zajmie co najmniej pięć spotkań. Skupmy się na sobie i zagrajmy jak najlepiej – powtarza trener.

Czy kielecki szkoleniowiec wziąłby w starciu z rzeszowianami jeden punkt w „ciemno"? – Jestem tak nauczony, że trzeba zawsze grać o zwycięstwo, co staram się wpajać zawodnikom. Nie ważne, czy ze Skrą Bełchatów, ZAKSĄ, Resovią – walczmy o wygraną. Potem pamięta się tylko zwycięzców. Historia każdego sportu pokazuje, że nie zawsze faworyt wygrywa.

Autor: Maciej Urban – cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved