Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia: Psychika była ważnym elementem

Dawid Gunia: Psychika była ważnym elementem

Inauguracja ligi w Olsztynie okazała się szczęśliwa dla miejscowych akademików. Indykpol AZS Olsztyn odniósł pewne zwycięstwo nad Tytanem AZS Częstochowa w stosunku 3:0. O skomentowanie dzisiejszego meczu poprosiliśmy Dawida Gunię.

Można powiedzieć szybko, łatwo i przyjemnie po dzisiejszym spotkaniu. A jak było w rzeczywistości?

Dawid Gunia:Wcale nie było tak łatwo. Na ten wynik zapracowaliśmy sami, swoją dobrą i skuteczną grą. Zwycięstwa nigdy same nie przychodzą bo nikt nigdy się nie poddaje. Tak jak mówiłem wcześniej to nasz wygrany mecz a nie poddanie się Częstochowy.

Co według ciebie było kluczem do zwycięstwa w tym meczu?

Przede wszystkim psychika była bardzo ważnym elementem w dzisiejszym spotkaniu. Udało nam się do końca utrzymać koncentracje i przysłowiowo „dobić" Częstochowę w trzecim secie. Poza tym daliśmy dziś z siebie wszystko co najlepsze.

Trzeci set był perfekcyjny w waszym wykonaniu. Nie miałbyś pewnie nic przeciwko gdyby każde mecze i sety wyglądały jak ten trzeci.

– Oczywiście, każdy by chciał wygrywać w ten sposób. Set był bardzo przyjemny, a to dlatego, że zaczęliśmy się czuć pewnie. Poza tym wzajemnie się podtrzymywaliśmy na duchu i dlatego skończył się tak a nie inaczej.

Z jakimi nadziejami wyjeżdżacie na środowy mecz z Politechniką?

– Tak jak przed każdym meczem myślimy o zwycięstwie. Warszawa to nie Bełchatów więc jedziemy po to żeby walczyć i zdobyć kolejne cenne punkty.

*rozmawiał Krzysztof Stańczak (Strefa Siatkówki)