Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy Trefl Gdańsk zdobędzie premierowe punkty w Bydgoszczy?

Czy Trefl Gdańsk zdobędzie premierowe punkty w Bydgoszczy?

fot. archiwum

Jednym z ciekawiej zapowiadających się pojedynków drugiej kolejki PlusLigi będzie z pewnością mecz w Bydgoszczy, gdzie miejscowa Delecta podejmie drużynę Lotosu Trefla Gdańsk. Zespoły przystąpią do meczu raczej w dobrych nastrojach.

Goście w pierwszej kolejce co prawda przegrali, ale ich gra w starciu z mistrzem Polski może dawać pewne nadzieje. Bydgoszczanie natomiast pokonali w stolicy miejscowy AZS 3:1.

Delecta rozpoczęła sezon mocno zmieniona w stosunku do ubiegłego roku. Numerem jeden w kwestii wzmocnień został na pewno Stephane Antiga. Swoją ogromną klasę i doświadczenie pokazał już w meczu w Warszawie. Na tę samą pozycję sprowadzeni zostali Marcin Wika i Wojciech Gradowski, a w obwodzie pozostaje także Fin Antti Siltala, który zaliczył całkiem udane mistrzostwa Starego Kontynentu. Silnym punktem ma być też młody atakujący Dawid Konarski. Gra podopiecznych Piotra Makowskiego w poprzedniej kolejce wyglądała naprawdę solidnie. Imponowała zwłaszcza gra blokiem, która była dla Inżynierów prawdziwym utrapieniem. To znowu może być element, który przechyli szalę zwycięstwa na stronę siatkarzy z grodu nad Brdą. Ciekawym pytaniem pozostaje kwestia tego, jak gospodarze sobotniego spotkania poradzą sobie z grą we własnej hali. Paradoksalnie Łuczniczka nie zawsze była sprzymierzeńcem miejscowych siatkarzy, często tracili tutaj niespodziewanie punkty, nadrabiając to później na wyjazdach. Nowy sezon to doskonała szansa na obalenie tego stereotypu.

Gdańszczanie nie zagrali w premierowej odsłonie tak skutecznie jak ich najbliżsi rywale. Poprzeczka była jednak zawieszona nieco wyżej. Skra Bełchatów okazała się za trudnym wyzwaniem, ale w grze Lotosu Trefla było kilka ciekawych momentów. Kibice zapewne oczekują, że z czasem przekuje się to na ligowe punkty. Pamiętają bowiem poprzednią przygodę ich pupili z PlusLigą. Ich obawy zostały nieco uspokojone przedsezonowymi transferami. Drużyna, która sprowadza graczy pokroju Oivanena czy Łomacza na pewno będzie liczyć się w walce o play-off. To właśnie Fin był absolutnym liderem swojego zespołu w starciu ze Skrą. Kluczem do korzystniejszych rezultatów powinno być wsparcie, jakiego muszą udzielić swojemu atakującemu pozostali zawodnicy. W kluczowych momentach gra przez jednego zawodnika, nawet tak klasowego jak Oivanen, staje się zbyt czytelna. Ponadto należy wstrzymać się z ocenami gry zespołu czy pojedynczych graczy. Wyznacznikiem nie może być zaledwie jedno spotkanie, a już na pewno nie to z bełchatowską Skrą. Prawdziwy potencjał Lotosu Trefla ujrzymy być może już w starciu z Delectą.Pozostaje zatem cierpliwie czekać na sobotnie spotkanie, które może być naprawdę dobrym widowiskiem. Delecta i Trefl nie są głównymi kandydatami do medali, ale w ich szeregach znajdujemy kilku ciekawych graczy. Póki co ambitne zapowiedzi po stronie bydgoszczan wydają się być nieco bardziej uzasadnione. Lotos Trefl Gdańsk będzie miał szansę zmienić ten obraz już w sobotę od godziny 17:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved