Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani Łódź przed sezonem

Budowlani Łódź przed sezonem

fot. archiwum

W sezonie 2010/2011 Organika Budowlani Łódź zajęła szóste miejsce. Łódzki zespół znalazł się na tej pozycji z powodu wielu zawirowań. W trakcie trwania rozgrywek doszło do zmiany trenera. Wiesława Popika zastąpiła Małgorzata Niemczyk.

Kolejnym czynnikiem, który negatywnie wpłynął na grę drużyny, była poważna kontuzja Marty Wójcik. Zerwanie więzadła w kolanie wykluczyło ją z gry do końca sezonu. W zaistniałej sytuacji klub został zmuszony do szukania nowej rozgrywającej. Miejsce Marty Wójcik zajęła Karla Echenique. Dużym zaskoczeniem była rezygnacja w trakcie sezonu atakującej Kathleen Olsovsky. Amerykanka nie wróciła z urlopu w USA, gdzie spędzała święta. Mecz o piąte miejsce w sezonie 2010/2011 łodzianki przegrały z Gwardią Wrocław. Warto zaznaczyć, że nowy sezon rozpoczną od spotkania z tą drużyną w dniu 11 października. Jaki będzie wynik tego spotkania? Czy łodzianki mają szansę na rewanż?

Przygotowania do nowego sezonu Budowlani Łódź zaczęli od wprowadzenia zmian personalnych w drużynie. Zespół w sezonie 2011/2012 poprowadzi włoski szkoleniowiec Mauro Masacci. Wśród nowych zawodniczek łódzkiej drużyny zobaczymy: Anitę Kwiatkowską (reprezentantkę Polski w kadrze seniorek, występującą podczas WGP i ME 2011), Ewelinę Mikołajewską (reprezentantkę Polski w kadrze juniorskiej, powołaną na mistrzostwa świata juniorek, 2011), dwie zawodniczki grające na pozycji środkowej: Katarzynę Mróz (w sezonie 2010/2011 grała KS Pałac Bydgoszcz), oraz Dominikę Golec (w sezonie 2010/2011 występowała w Stali Mielec). W barwach Organiki Budowlanych Łódź zobaczymy również chorwacką rozgrywającą Ane Grbac oraz belgijską przyjmującą Hélène Rousseaux. Obie te zawodniczki spędziły wspólnie sezon w szwajcarskim zespole Volero Zurych. Przed rozpoczęciem sezonu siatkarki Organiki Budowlanych Łódź miały okazję sprawdzić się w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Łodzianki zagrały z: AZS Białystok, KS Pałac Bydgoszcz, Piecobiogaz Murowana Goślina, PTPS Piła, Siódemka Legionovia Legionowo. Łodzianki i bydgoszczanki miały taką samą liczbę zwycięstw (4) i porażek (1). Stosunek wygranych do przegranych setów obu drużyn był również taki sam (11:4). O zwycięstwie zespołu z Bydgoszczy zadecydowało ratio punktowe, czyli ilość punktów zdobytych w poszczególnych setach. Bydgoszczanki 362, łodzianki 355. Kolejnym sprawdzianem dla zespołu z Łodzi był VIII Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina. Organika Budowlani Łódź zagrała trzy spotkania. Na parkiecie zmierzyła się z drużynami: KS Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie spotkania zakończyły się porażką Łodzianek. Jednak turniej ten pozwolił drużynie sprawdzić różne warianty rozegrania, ustawienia.

Łodzianki z pewnością stawiają sobie wysokie oczekiwania. Katarzyna Mróz powiedziała, że za cel stawia sobie zdobycie medalu. – Najlepiej złotego – dodaje. Zawodniczki i zarząd klubu liczą na sukces w tym sezonie. Drużyna Organiki Budowlanych Łódź może być dużym zagrożeniem w tym sezonie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved