Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Bartman: Sami narzucamy na siebie bardzo dużą presję

Zbigniew Bartman: Sami narzucamy na siebie bardzo dużą presję

fot. archiwum

- Znamy swój potencjał i wiemy, że możemy grać bardzo dobrą siatkówkę. Chcielibyśmy grać tak od razu a to jest niemożliwe - mówił o ambitnym podejściu jastrzębian, po pierwszej ligowej wygranej, kapitan zespołu Zbigniew Bartman.

Mecz z AZS-em w waszym wykonaniu wyglądał lepiej niż spotkanie w Częstochowie, widoczny jest pewien progres. Jednak partia pierwsza w waszym wykonaniu była dość nerwowa.

Zbigniew Bartman: Zgadza się ten set był bardzo nerwowy. Wyszło to, że sami narzucamy na siebie bardzo dużą presję. Nie ukrywamy, że znamy swój potencjał i wiemy, że możemy grać bardzo dobrą siatkówkę, ale jesteśmy w gorącej wodzie kąpani i chcielibyśmy grać tak od razu a to jest niemożliwe, kiedy powstaje praktycznie nowy zespół. Dlatego potrzeba nam jeszcze czasu na zgranie, w meczu z Politechniką wyglądało to lepiej, ale nie na tyle żebyśmy mogli być z siebie zadowoleni. Spotkanie, co jest najistotniejsze jest wygrane, trzy punkty zostają u nas w Jastrzębiu, co również jest bardzo istotne, ale najważniejsze w całym meczu było to, że uniknęliśmy powtórki z Częstochowy. Uniknęliśmy sytuacji, gdzie po przegranym secie „kładziemy się" i przegrywamy, wyciągnęliśmy wnioski i zagraliśmy dobrze taktycznie, wygrywając trzy kolejne sety z rzędu.

Wydawało się, że w secie czwartym kontrolujecie przebieg gry, goście byli jednak bliscy wyrównania rywalizacji. Można powiedzieć, że do takie sytuacji doprowadziliście na własne życzenie?– Na pewno sami do tego doprowadziliśmy, w końcówce przyjmowaliśmy autową zagrywkę, później chcieliśmy indywidualnie rozwiązać losy tego spotkania, wchodząc na zagrywkę i zdobywając punkty po asach serwisowych. Niestety nie o to tutaj chodziło, jesteśmy zespołem i musimy grac bardziej drużynowo, żeby to wszystko prawidłowo funkcjonowało.

Czy wprowadzony od tego sezonu system challenge, jest faktycznie potrzebny? W meczu z AZS-em Politechnika Warszawska w sprawdzanych przez was sytuacjach weryfikacja potwierdzała decyzję sędziego.

– Oczywiście, że jest potrzebny. Akurat w tym meczu my zawodnicy myliliśmy się ale nie raz tak bywa, tak samo jak sędziowie popełniają błędy. Przykładowo w spotkaniu w Częstochowie system ‘challenge’ był bardzo pomocny, w przypadku paru piłek udało nam się uniknąć kontrowersji, przy niejasnych decyzjach. System ten jest rewolucyjny i chwała za to ludziom, którzy doprowadzili do tego, że zadomowił się na parkietach PlusLigi.

Poza samym wynikiem, patrząc na Jastrzębski Węgiel, cieszy powrót na parkiety ligowe i tytuł MVP Michała Kubiaka. Zespołowo jesteście bliscy  gry na najwyższym poziomie?

Wydaje mi się, że jeszcze nie. Wszyscy jesteśmy na tej naszej drodze do wysokiej formy, ja wracam po kontuzji, Michał po kłopotach zdrowotnych i dziesięciodniowej przerwie w grze, Michał Łasko czuje w nogach trudy sezonu reprezentacyjnego, więc na pewno nie jesteśmy jeszcze w takiej formie, jakiej byśmy sobie życzyli. Tak jako anegdotę wspomnę, że jadąc na mecz z AZS-em, powiedziałem Michałowi, że życzę mu nagrody MVP i tak się stało, więc cieszę się, że moje słowa się sprawdziły.

Przed wami Klubowe Mistrzostwa Świata, nie będziecie mieć zbyt dużo czasu na przygotowanie. Z jakim nastawieniem jedziecie na turniej?

O odpoczynek bym się nie martwił, a raczej o to, że mieliśmy bardzo małe czasu na zgranie i doszlifowanie wszystkich elementów. Nie będziemy tłumaczyć się brakiem czasu, czy szukać innych wymówek. Jedziemy tam żeby grać jak najlepiej, szczególnie ważne będzie pierwsze spotkanie, a później zobaczymy jak to będzie.

Nie będziecie stawiani w roli faworyta, stać was na sprawdzenie niespodzianki? Jastrzębski Węgiel może być „czarnym koniem" KMŚ?

Życzyłbym tego nie tylko sobie, okręgu jastrzębskiemu, ale całej polskiej siatkówce. Jedziemy tam reprezentować nie tylko siebie, ale cały nasz kraj.

* Ze Zbigniewem Bartmanem rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved