Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Agadir: Porażka i zwycięstwo Polaków w turnieju głównym

WT Agadir: Porażka i zwycięstwo Polaków w turnieju głównym

W pierwszym dniu turnieju World tour w Maroko polska para Kądzioła/Szałankiewicz przebrnęła przez kwalifikacje, dwukrotnie pokonując pary z Kazachstanu. W pierwszej rundzie turnieju głównego Polacy przegrali, ale kontynuują walkę.

W pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju World Tour Morocco Open w Agadirze Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz mieli wolny los. W dwóch następnych odnieśli pewne zwycięstwa i awansowali do turnieju głównego. Ich pierwszym rywalem byli rozstawieni z numerem czwartym Brazylijczycy Marcio Araujo i Benjamin. Po pierwszym wygranym secie w dwóch kolejnych setach Polacy nie dali rady, ulegli 1:2. Ich rywalizacja przeniosła się na prawą stronę tabeli, gdzie pierwszy mecz wygrali z Rosjanami Semenow/Koszkarjew 2:0. Jutro ich przeciwnikami będzie również duet z Rosji, dwójka Bogatow/Prokopiew.