Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek wierzy w awans na IO już w Pucharze Świata

Ryszard Bosek wierzy w awans na IO już w Pucharze Świata

fot. archiwum

Trzy najlepsze drużyny w Pucharze Świata uzyskają awans do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. - Mobilizacja, mobilizacja i jeszcze raz mobilizacja - taka postawa w najbliższych tygodniach musi obowiązywać w polskiej siatkówce - uważa Ryszard Bosek.

W Pucharze Świata w Japonii oprócz gospodarzy zagrają mistrzowie i wicemistrzowie kontynentów oraz dwie drużyny z "dzikimi kartami", które otrzymały Polska i Rosja. – Polscy i rosyjscy siatkarze wyróżniali się mocno w tym sezonie. Polacy dwa razy zdobyli brązowe medale w mistrzostwach Europy oraz Lidze Światowej. Rosjanie wygrali te ostatnie rozgrywki, a w kontynentalnym czempionacie uplasowali się na czwartej pozycji – powiedział Ryszard Bosek.

Jego zdaniem jest co najmniej pięciu kandydatów do trzech premiowanych awansem miejsc. W tym gronie jest oczywiście Polska. – Nasi zawodnicy w ostatnim okresie udowodnili, że potrafią walczyć i grać na wysokim poziomie. W mistrzostwach Europy zabrakło kilku doświadczonych zawodników, ale przynajmniej niektórzy z nich wyraźnie mówili, że po wyleczeniu kontuzji chcą grać w reprezentacji. Trzeba ogromnej mobilizacji na Puchar Świata. Awans już na jesieni 2011 roku będzie bardzo korzystny. Możemy spokojnie zaplanować przygotowania, a ze szczytem formy celować na Londyn. W ostatnich turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk mogą dziać się różne rzeczy. W 2004 roku przegrywaliśmy z Portugalią w tie breaku i dosłownie cudowne odwrócenie wydarzeń na parkiecie pozwoliło na grę w igrzyskach w Atenach – powiedział Ryszard Bosek.

Ryszard Bosek podkreślił, że Puchar Świata jest jednym z mocniej obsadzonych turniejów w siatkówce. Jego formuła powoduje, że gra się non stop z silnymi rywalami. Nawet drużyn spoza Europy i Ameryk nie można już zaliczać do całkowitych słabeuszy. – Na pewno groźna będzie Rosja. Porażka tej drużyny w mistrzostwach Europy o niczym nie świadczy. Po półfinałowym meczu z Serbią drużyna trenera Władimira Alekno była rozbita. Nie mogła już realizować głównego celu. W Pucharze Świata porażka nie eliminuje z zawodów. Następnego dnia można odrobić straty – zakończył Ryszard Bosek.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved