Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła przed sezonem

PTPS Piła przed sezonem

fot. archiwum

Po niezwykle udanym występie w sezonie 2010/2011 siatkarki pilskiego PTPS w stu procentach zrealizowały postawiony przed nimi cel, którym był awans do PlusLigi Kobiet. Teraz podopieczne Mirosława Zawieracza będą miały jeszcze trudniejsze zadania.

Godziny spędzone na treningach, bardzo dobre nastawienie i niebywałe umiejętności pilskich siatkarek zaowocowały tym, że w minionym sezonie były niepokonane na parkietach zaplecza ekstraklasy. Kiedy zespół PTPS Piła zwyciężył ostatni bój o ekstraklasę z drużyną z Murowanej Gośliny, faktem stało się, że najwyższa klasa rozgrywkowa powróciła do Piły.

Skład personalny zespołu nieco się zmienił. Na stanowisku drugiego szkoleniowca zobaczymy Dominika Kwapisiewicza , który w minionym sezonie pracował z pretendentami awansu do PlusLigi – siatkarzami radomskiego Jadaru. Do zespołu dołączyły: występująca na pozycji środkowej, Monika Naczk, którą wcześniej mogliśmy oglądać w bydgoskim Centrostalu, Joanna Kuligowska, która wzmocni przyjęcie w drużynie PTPS, znana z kadry juniorek, rozgrywająca – Emilia Kajzer oraz znana z Aluprofu Bielsko-Biała – Anna Kaczmar. Do zespołu dołączyła również Veronika Hudima, atakująca, której poczynania oglądać mogliśmy w zespole TPS Rumia. – Z dziewczynami znałyśmy się z siatkarskiego boiska, ale każda wniosła coś nowego do pilskiego zespołu, mamy bardzo dobrą atmosferę – twierdzi Natalia Krawulska. W zespole znalazła się również Kubanka, Noris Cabrera, która miała spełniać w zespole rolę liderki. Nic bardziej mylnego, cytowany przez sport.pl, Radosław Ciemięga – prezes pilskiej drużyny mówi: – Liczyliśmy na to, że znajdziemy w niej liderkę zespołu, tymczasem może nie jest to zła zawodniczka, ale do roli liderki się nie nadaje. Nie wyróżnia się specjalnie i nie o taką siatkarkę nam chodziło. Cabrera w prawdzie będzie trenowała z zespołem, jednak nie ujrzymy jej na parkiecie w czasie trwania sezonu, bowiem na jej miejsce poszukiwana jest już nowa przyjmująca.

Okres przygotowawczy pilanki rozpoczęły od obozu w Kleszczowie. W ramach przedsezonowego sprawdzianu siatkarki PTPS-u zobaczyć mogliśmy m.in. w Legionowie, gdzie uplasowały się na drugiej lokacie. oraz w Turnieju o Puchar Prezydenta Burmistrza Jarocina, w którym udział brały zespoły Budowlanych Łódź, Pałacu Bydgoszcz i MKS-u Dąbrowa Górnicza. W Jarocinie pilskie siatkarki zajęły trzecie miejsce, a Katarzyna Wysocka uhonorowana została nagrodą dla najlepszej libero. – Okres przygotowawczy przepracowałyśmy bardzo ciężko. Na ostatnim turnieju w Jarocinie zagrałyśmy już kompletnym składem. Teraz trzeba przełożyć tą ciężką pracę na boisko i pokazać, że nie poszła na marne – mówi Krawulska.Na inaugurację sezonu siatkarki PTPS-u czeka nie lada wyzwanie, bowiem we własnej hali podejmować będą aktualne mistrzynie Polski, siatkarki Muszynianki. – Na początek sezonu mamy bardzo ciężkiego przeciwnika, ale to nas tylko mobilizuje. Do każdego meczu trzeba podejść na pełnej koncentracji i tak właśnie zrobimy w środę (12.10.2011 – przyp. red.). Jesteśmy beniaminkiem w tym sezonie, ale sądzę że mamy dobry zespół, i będziemy walczyć do ostatniego gwiazdka na boisku – kończy Natalia Krawulska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved