Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Zapowiada się ostra rywalizacja

Mariusz Wiktorowicz: Zapowiada się ostra rywalizacja

fot. archiwum

- Mimo młodego wieku większość z tych dziewczyn to już doświadczone siatkarki, z występami w kadrze seniorek jak i juniorek. Młodość tej ekipy to sygnał, że z każdym sezonem będziemy silniejsi - mówi o swojej drużynie trener BKS, Mariusz Wiktorowicz.

Do pańskiego zespołu dołączyło sporo nowych siatkarek. Czy w podejmowaniu decyzji o dołączeniu do kadry BKS poszczególnych zawodniczek decydowały tylko umiejętności czysto siatkarskie, czy też może był w tym wszystkim także klucz „mentalny"?

Mariusz Wiktorowicz:Zawsze dążę do tego aby zespół który prowadzę miał charakter i mentalność wojownika. Umiejętności jak najbardziej, ale charakterologiczne względy także miały istotne znaczenie. Dziewczyny były dobierane tak, aby „team spirit" był u nas od początku. Myślę, że zbudowanie pozytywnej atmosfery w dużej mierze nam się udało. Ten duch zespołu będzie bardzo ważny, bo czeka nas ciężki sezon. Wiele drużyn się wzmocniło i głośno mówi o walce o medale mistrzostw Polski. Na podium są tylko trzy miejsca i zapowiada się ostra rywalizacja.

BKS jak rozumiem także celuje w podium?Oczywiście, że tak. Wychodzimy na parkiet po to by wygrywać w każdym meczu i tak będzie również w tym sezonie. Będziemy chcieli w każdym spotkaniu pokazywać dobrą grę w siatkówkę i charakter. Mam zespół o ogromnym potencjale. Czas będzie pracował na naszą korzyść. Od wtorku jesteśmy w komplecie, a dopiero po piątej kolejce doleci do nas Cassidy Lichtman, która będzie występowała w rozgrywkach Panamerykańskich. Stać nas na zdobycie medalu w tym sezonie.

Dysponuje pan jedną z wyższych drużyn w Plus Lidze, a zarazem jedną z młodszych. To zestawienie zapewni sukces BKS?

Tak, mamy wysoka drużynę. Średnia wzrostu w zespole wynosi bodaj 188 cm. Mimo młodego wieku większość z tych dziewczyn to już jednak doświadczone siatkarki, z występami w kadrze narodowej seniorek jak i juniorek. Młodość tej ekipy to sygnał, że z każdym sezonem będziemy silniejsi. Po stracie siedmiu ogniw zespołu, poszliśmy w kierunku odmłodzenia składu. Niemniej, równowaga pomiędzy doświadczonymi siatkarkami, a tymi mniej doświadczonymi jest zachowana.

Poza rozgrywkami ligowym czeka wasz także udział w europejskim Pucharze CEV. Jakie oczekiwania macie wobec startów na arenie międzynarodowej?

Chcielibyśmy zajść w tych rozgrywkach jak najdalej. Pierwszą przeszkodą na naszej drodze będzie turecki Iller Bankasi Ankara. Pierwszą rundę chcieliby przebrnąć, a drugiej fazie pucharu czeka na nas zwycięzca pojedynku Olympiakos Pireus – Urałoczka Jekaterynburg. Oba zespoły są bardzo mocne, ale na razie skupiamy się na Turczynkach.

Przed wami turniej w Szamotułach, a w nim pojedynek o Superpuchar Polski z Muszynianką Muszyna. Podejdziecie do tych spotkań treningowo, czy będzie to już gra na pełnych obrotach?

Turniej zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ wystąpią w nim cztery bardzo mocne zespoły. Poza Muszynianką i nami udział w zawodach wezmą także ekipy z Sopotu i Łodzi. Wszystkie te drużyny przemeblowały latem swoje składy i każdy będzie chciał wypróbować jakieś nowe warianty ustawień. W pierwszych dwóch meczach na pewno będziemy chcieli zobaczyć jak zespół prezentuje się w różnych konfiguracjach. Opcję optymalną wybierzemy na spotkanie z Muszynianką, z którą będziemy walczyć Superpuchar.

 

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved