Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karol Molek nowym prezesem Stali Mielec

Karol Molek nowym prezesem Stali Mielec

fot. archiwum

Występujące w PlusLidze Kobiet siatkarki Stali Mielec mają nowego prezesa. Został nim 34-letni Karol Molek, dotąd związany z męską siatkówką w Mielcu. W czwartek odbyło się nadzwyczajne zebranie wyborcze członków klubu żeńskiej siatkówki Stal Mielec.

Celem było wybranie nowego prezesa klubu, po tym jak z funkcji tej zrezygnował ostatnio Marek Woszczyński.

Były prezes zgłosił kandydata na swojego następcę. – Proponuję Karola Molka. Długo związany jest z siatkówką męską, to były zawodnik. Po upadku dawnego Fabrycznego Klubu Sportowego Stal postanowił reaktywować sekcje męskie i chłopięce siatkówki. Prowadzi obecnie klub męski. Pan Karol jest biznesmenem, prowadzi własną działalność gospodarczą – przekazywał.

Molek był jedynym kandydatem do kierowania klubem, został wybrany jednogłośnie. Wiceprezesem została Magdalena Gembal, prowadząca firmę z branży wydawniczej. – Od kilku lat pomaga klubowi. Liczymy teraz na jej wsparcie już oficjalnie jako wiceprezesa klubu – wyjaśniał nowy prezes.



– Obejmujemy klub w trudnej sytuacji. Naszym celem w lidze jest spokojne utrzymanie i walka o jak najwyższe miejsce. Ten sezon musimy przetrwać, zamknąć budżet i myśleć o powołaniu na wiosnę spółki akcyjnej oraz połączeniu klubów męskiego i żeńskiego. Musimy zrobić wszystko by zawodniczkom i trenerom zapewnić spokojną pracę. Chcemy również poprawić wizerunek mieleckiej siatkówki – wyliczał prezes Molek.

Pierwszą ważną decyzją nowego prezesa może być zatrudnienie nowej środkowej. W piątek do Mielca na rozmowy przyjeżdża była reprezentantka Polski Dorota Pykosz. Nowy sezon ligowy Stal rozpocznie w środę 12 października, wyjazdowym meczem z BKS-em Aluprof Bielsko – Biała.

* Więcej przeczytasz w Gazecie Wyborczej Rzeszów

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved