Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Nie jestem przyzwyczajony do korków

Igor Yudin: Nie jestem przyzwyczajony do korków

fot. archiwum

Igor Yudin, który ostatnie pięć sezonów spędził w Jastrzębskim Węglu, to ostatni zawodnik, który dołączył do zespołu Indykpolu AZS-u Olsztyn. Obowiązki reprezentacyjne zatrzymały go poza Polską. Oficjalnie zaprezentowany mediom został w środę.

– Mamy mało czasu, aby zgrać się z rozgrywającym, ale po pierwszych treningach z zespołem sądzę, że jest naprawdę bardzo dobrze – mówił australijski atakujący.
Igor Yudin, który po raz pierwszy pełnił funkcję kapitana zespołu narodowego, zajął z reprezentacją Australii czwarte miejsce w mistrzostwach Azji i Oceanii, ulegając w meczu o brąz zespołowi Korei Południowej. Nie miał czasu na rozpatrywanie tego turnieju, bo musiał spieszyć na rozpoczynający się sezon PlusLigi. Dołączył do zespołu Indykpolu AZS-u w piątek, ale trener Tomaso Totolo dał mu wolne, nie włączając go do składu na niedzielny wyjazdowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów.

– Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że dostałem dwa dni przerwy, kiedy zespół pojechał do Rzeszowa – wyjawił zawodnik, oczywiście mówiąc płynnie po polsku po pięciu latach pobytu w naszym kraju. – Miałem czas na odpoczynek i ćwiczenia na siłowni. Teraz jestem gotowy do gry. Wiadomo, że mając tak mało czasu będzie trudno znaleźć wspólny język z rozgrywającym. Jednak mieliśmy już dwa dni i było bardzo dobrze. Dwa kolejne treningi przed meczem też nam pomogą.

Obecny na spotkaniu trener Tomaso Totolo wyjawił powody zatrudnienia Yudina, którego zna jeszcze z sezonu, gdy był szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla. – Zdecydowaliśmy się na transfer Igora, bo to gracz bardzo wysokiej jakości, do tego uniwersalny. Kolejnym argumentem było to, że w rozgrywkach w Polsce gra już piąty rok. Polska nie jest więc dla niego nowym miejscem. W związku z tym znika problem aklimatyzacji w kraju. Igor ma ogromną motywację i mobilizację z uwagi na poprzedni sezon, który nie poszedł mu najlepiej. Chce pokazać się w nowym klubie z jak najlepszej strony. Igor znajduje się w świetnej formie fizycznej, natomiast musi jeszcze odnaleźć się w swojej roli w zespole.* Autor tekstu: Edyta Gwóźdź (SportoweFakty.pl)
** Więcej przeczytasz w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved